Kediye Gel Demeyi Öğretmek

axmetmcl

Arkadaşlar Selam,

Benim 5-6 aylık pisiye bir gel demeyi öğretemedim gitti. Ödül mamasını görünce tabi hemen vın diye geliyor ama önce bir gelse sonra mamasını versem öğreteceğim ama gelmiyor ki tospağa :) Normalde neşeli, cana yakın bir kedidir bu arada.
Mesela ben koltukta otururken, o halıda bana bakıyor, gel diyorum gelmiyor anca canı isterse çıkacak. Sadece bunu öğretsem yeter diye düşünüyorum ama nasıl yapsam bilemedim. Sizin bir fikriniz var mı? (İnternette videolar izledim kalemle klik sesi vb. ama önce kedinin o görevi yapması gerekiyor, yani gelmesi gibi).

16 CEVAP

Khajiit

Ben anlamadım bir kedi nasıl gel diyebilir ki?