Kedi İle Yolculuk-Kamilkoç-Deneyimleriniz

8-9 gün sonra kedimle otobüs yolculuğu yapacağım, 3-4 saat sürecek. muhtemelen kamilkoç kullanırım.
öncelikle daha önce herhangi bir firmayla bu tarz bir deneyim yaşadınız mı? kedim zaten çok sakin, muhtemelen ilaç vermesem bile 3 saat uyur ama verdiğim taktirde kafesi ayağımın dibinde götürmeme ne tepki verirler? yaşadınız mı?
plegicil diye bir damla duydum. sanırım artık satışı yokmuş, varsa da 1/1000 de olsa kalbini durdurabilirmiş. herrrrr ihtimale karşı (bagaja koymam gerekirse) midesini bulandırmayacak, daha sonra zarar vermeyecek bir ilaç öneriniz var mı? not: tabi ki veterinerime de soracağım ve uygulamasını o yapacak, sadece öneri istiyorum.

deneyimleriyle içimi rahatlatacak olanlar var ise paylaşmaları durumunda çok sevinirim.
ya da bizzat kötü durumlar yaşamış olup gerçekleri yüzüme vurabilirler.
teşekkür ederim şimdiden.

20 CEVAP

Gul36

VetriScience'ın Composure ürününü gördüm yenilerde. Yolculuk vs. durumlarında yardımcı olmak için ilaç değil, beslenme desteğiymiş. Belki bakmak istersiniz.

Cldkgkcs

Ben kamil koçla iki üç defa 7 saatlik yolculuk yaptım kedimle. Bitkisel spreylerden kullandım öncelikle içeriği lavantalı kedi otlu fesleğenli falan.
Kesinlikle yanınıza alamazsınız ben her seferinde denedim izin vermiyorlar çünkü bu şekilde bi kanun var ama burda aldığını söyleyen kişiler olmuştu bana bi şoför de öyle bi durumda yolcunun indirildiğini söylemişti.

Deneyim olarak kediniz sakinse korkmayın diyebilirim benim kedim de çantasını sever içine koyup çıktığımda etrafa bakar o uüzden muavinle iyi geçinip inşallah da iyi birine denkgelirseniz kontrol ederek gidersiniz. En önemli diyeceğim şeylerden biri de gece uykusu varsa kedinizin kesin gece gidin daha rahat edersiniz. Sakın ilaçlı bi uyutma yapmayın bu bitkisel sakinleştiriciler yeterli muavine de yeni ilaç verdik uyumak üzere diyebilirsiniz ona pek takılmadılar bende. Bağırmasın yeter falan dediler.
İlkinde ben rastgele bi terminalde yolcu indirilirken indiğimde kedi çantası yerde tekerin dibindeydi herkes valizini alıyor kalabalıkta ayak altında kalmıştı ben aldım o sırada kedimi muavin diğer taraflara falan gitti geldi yani unuttu kapağı kapatırken ben söyledim uzattım her seferinde inmenizi tavsiye ederim bu yüzden.
Bir defasında da ilk binerken bagajlar tamamen doluydu ben muavinle bi yer bulmuşken şoför geldi bunu öbür tarafa koy ben yatıcam burda bağırırsa iner atarım kediyi falan yaptı bi tartıştık orda.. Ama kuzumun doluluktan ve şoför yüzünden sürekli yeri değişti sürekli takip ettim umarım böyle bişey yaşamazsınız çünkü en çok o gün gerildim valizlerin üstüne koyduğu oldu ordan kayıp düşücek biley olacak diye yol bitmedi bana.

Umarım bi sıkıntı yaşamazsınız çantasını şimdiden evde dolaştığı ortama giderken koyacağınız bi havlu battaniyeyle koyarsanız arada içine ödül oyuncak falan atıp alıştırın faydası olur.

EmineDuman

@mizmizinannesi çok güzel bir fikir bencede imza toplanmalı veya bu konuda bir çözüm bulunması için bir yere başvurmalı,evet bebek ve çocuk gürültüsüne bir şey demiyorlar bunlardan ne istiyorlar anlamadım.Ben asla bagaja vermem oğlumu,buna bir çare bulmalı.Onlar da bir canlı ya bagaja vermek nedir,uçakta bile yanında götürebiliyorsun.

Elifozmen

Gerçekten bu konuda birşeyler yapabilsek keşke

Gozdetemizel

İyi de havalar cok soguk o bagaj yerinin isitmasi var mi yani.bide adim basi durup bagaj indiriyolar buz gibi havayi yicek yavrucak.sonra ishaldi gripti kedi kopek sahipleri kendini parcaliyo iyilestirmek icin.ay uyutup koynunuzdami soksaniz acaba yani o bile daha garanti.zaten kis,belki farketmezler montun icinde oldugunu :)