Kedim Çok Tüy Döküyor.

Kedim bu ara çok tüy döküyor . Mevsim geçişinden dolayı olduğunu biliyorum. Tüy toplama eldiveni aldık baya tuy çıkıyor. 2 günde bir kullanıyoruz onu ama hala üstümüze oraya buraya tüy saçılıyor resmen aslında kendimiz o kadar da uzun tüylü değil. Benim sorum şu aslında tüy dönmenin önüne pek geçebileceğini sanmıyorum özellikle bu aralar ama üstünüze yapışan ve yerlere koltuklara sökülen tuyleri nasıl hallediyosunuz? O kadar kedi besleyen var evinde ve evleri tertemiz. Bu nasıl oluyor?

22 CEVAP

Her gün o eldiveni kullanmaya başladım zaten. Ama dökülmeye devam maalesef. Ben her gün gimcat in macun vitamini yediriyorum zaten. Ayrıca mamamizda brit care sunny tüy dökülmesine iyi gelen bitkiler mama diye biliyorum. Tüy dökümü artınca brit care lilly den buna geçtik. Şu an bı fark yok gibi ama ne kullanırsan kullanayim şu an önüne gecemicem gibi :D

Aynen mevsim geçişinden dolayi. Çünkü bı ay öncesine kadar böyle değildi. Fur wizard ya da rulo stoğu yapmayı düşünüyorum :D

Pardon yataktan demişim taraktan olacaktı

Fur wizard ya siteden kaldırılmış ya da bitmiş sanırım. Geçenlerde vardı şimdi yok :(

Onun yerine geçen Instagram'da rulo gördüm. Görünüşü aynı rulo ama yıkayarak temizliyorsun. Öyle kagit yırtmakla falan uğraşmiyorsun bir de üçlü set haline satılıyordu . Fiyatı da neredeyse fur wizardla aynıydı. O da aklımda aslında.Eger bilen kullanan varsa nasıl güzel topluyor mu bı sorunu var mı yazarsa süper olur aslında

Öncelikle herkese teşekkür ederim cevapları için :) İrembuse hiç önemli değil sonuçta sorum cevapsız kalmadı :) Mama olarak brit care sunny kullanıyorum. Ben de nd kullanmak isterim ama butcem onun için yetersiz maalesef :( Aycanga rulo bı kediye yetersiz geliyor beş kediye yetmemesi çok normal :D Ben de tabi ki supuruyorum ama gene oluyor sinir ediyor beni

Ayse_naz_G

Tüy toplayıcı rulo yoksa koli bandı kullanın ben kullanıyorum olmadığında :D