Kedilerin Tırnağı Kesilmeli Mi

dilaraakman

kedilerin tırnakları kesilmeli mi sizce

18 CEVAP

Berkant07

Ben kedim 4 aylik geldigi gunden beri duzenli kesiyorum evde kopegim var oynarken beraber burnu tirnak izi yapiyor ayrica evde tirnaklarini torpulyecek bisey bulamazsa cok uzar be bize oldugu gibi tirnak icine batar yurudukcr cani acir

Berkant07

Ila kesmem diyorsaniz ona tirmala tahtalari alin ki surekli torpulyip rahatlsin

dollfacepersian

Kedinin tırnakları evde yaşıyor ise ayda bir defa kesilmelidir. Çünkü eşyalara takılıp canını yakabilir hatta tırnağı zarar görebilir.Kedimin tırnağı çok kötü bir şekilde takılıp ,tırnağı kanamıştı. Birde çok fazla uzayan tırnak ete batabilir. Tırmalama tahtasını ise kediler kendi kokularını bırakmak ve tırnaklarını törpülemek için tırmalarlar. Onu doğru yönlendirmek için tırmalama tahtası kullanılır. Tırmalama tahtası olsa bile tırnak kesimi gerekli olabilir. Sert çıkma gibi bir durum yok.
Bahçede yaşıyor ise dendiği gibi avlanmak,tırmanmak ve korunmak için uzun ve sivri tırnaklara ihtiyaçları vardır.Bu yüzden kesilmemelidir.
Hiç bir şekilde doğru olmayan şey tırnakları kökünden söktürmektir. Hayvana psikolojik ve fiziksel olarak büyük zarar verir. Fakat Amerika'da yaygın bir yöntemdir maalesef