Kedim Kakasını Yaptıktan Sonra Poposunu Yere Sürterek Yürüdü

SenanurKsl

Merhaba arkadaşlar 10 aylık erkek bir kedim var az önce tuvaletine kakasını yaparken bi kısmını tuvaletin hemen dışına düşürdü ve poposunu yere sürterek yürümeye başladı kakayı aldım eldivenle hemen inceledim bişey göremedim kıvamı da öyle cıvık felan değil normal neden yapmıştır böyle biley popo sürtmek normal bi durum mu ?

18 CEVAP

Benim de kedim yapıyor özellikle kısırlaştırma işleminden sonra yapmaya başladı. Ama halıda dışkıya benzer bişey de yok.

miloski

benimki de bu sorunla çok karşılaştı her kakadan sonra yere sürüyodu bulaştırıyodu halılara dışkısı poposunda kalıyordu. 1.5 ay oluyo sahipleneli iç parazit aşıları 2 kere yapılmasına rağmen anal keselerini de kontrol ettik veterinerde ve bu sorun devam etti. En son popoda bu kadar kalıntı kalmasının normal olmadığını düşünüp mamasını değiştirdim n&d kitten mama kullanıyordum çok iyi olmasına rağmen kedime yaramadı sanırım ve proplana geçtim. şu an artık kendini yere sürmüyor normal şekilde kakasını yapıp çıkıyor kabından. mamadan olabilir eğer devam ederse bu gözlemleyin iç parazitle alakası olmayabiliyor bizimkinde böyle olmuştu ve keyfi de çok yerindeydi sadece rahat edemiyordu kaka kalınca poposunda o da normal bi durum değil kedilerde zaten yaptıktan sonra genelde abartı kalmaz ve sürmezler bi yere. umarım vazgeçer bu hareketten en kısa sürede halledersiniz en zor olay bu bence kedi bakımında

rjn-90

ilk defa duydum ben şok... anlam veremedim hani derler ya kediler çok temizdir normalde yalayarak orasını burasını temızlerler sizinki üşenmiştir