Çok Acil

Arkadaşklar şuan ağlıyorum.KEDİMİN ÇENE KISMI AYNI ALTTAKİ FOTOĞRAFLARDAKİ GİBİ.Veterinere gitmeme ailem izin vermiyor.Barınağı çağıralım da alsın diyor.AğlamAKTAN ŞİŞTİM.Çok korkunç bir durumdayım.Acıdan anlatamamış olabilirim :((((((((((((

fotoğaflarr net olmaybiklr

27 CEVAP

Başka sokakta nasıl tedavi ederim ki ?

Batikon demişsiniz emma

GÜNCEL

Eğe farklı öneri gelmezse batikon alacağım vre mamasını kuzulu alacağım . Ama şuan mamamız çok.Netten gelmesi birkaç gne gelir.O zmana kdr tavuklu yerse ilerler mi yoksa acilen kuzulu mu alaym.(bu biraz zor ama onun için çalışımcam)

Sudeckmkc

Mamadan değildir mamadan olsa vücudunun başka yerlerinde de yaralar olurdu eczaneden yarayı dezenfekte etmek için bi şeyler alın düzenli kullanın veterinere götürme durumunuz yoksa bulunduğunuz yerin barınağını arayın ve yavrularının olduğunu barınağa almadan bulunduğu yerde tedavi edilip edilemeyeceğini sorun

Tam anlayamadım.Galiba mamadan değil diyorsunuz.Fkat tüy flan az da olsa var.Vterinere gitsem aileö bağlanıyorsun diyor ve ixizin vermiyor.Galiba barinak aramaya da kizar bağlaniyon der ve sonu ıkötü olur.Eczaneden dezenfekte için batikon nasil olur yada başka ne önerirsiniz

Ayrıca @limis alerji olabilie demiş.

Sudeckmkc

Alerjiyi hiç sadece ağız bölgesinde bu şekilde görmedim duymadım o yüzden başka yerinde yoksa alerji aklıma en son gelen şey olurdu eczaneye gidip sorabilirsin kedi var ağız bölgesinde o yüzden yutulursa yalanırsa zehirli bir etkisi olmayacak dezenfektan kullanmalısın baticon zarar verir mi bilemedim

pugtomris

Baticon alın pamukla temizleyin. Sonra teramicyn sürün. Antibiyotik olduğundan dolayı iyice yedirin bölgeye. Eğer bütçeniz varsa madecassol krem alıp karıştırıp sürebilirsiniz.

Ailem batikon izin vermedi terrramycin e de izin yok . neymiş yakarmış o yüzden kendi geçer diyo . ben de imuzycin yada aminosol bağışıklık güçlendirici lazım

imuneks yazacaktım

bgenceli

Aileniz kusura bakmasın ama batikon en azından bi antiseptik şart. Resmen elinizi kolunuzu bağlamışlar bu konuda. Mamadan olmayabilir dedikleri gibi. Yediği başka bişey tahriş etmiş olabilir. Mantar gibi durmuyor daha çok açık yara gibi

bgenceli

Aileniz kusura bakmasın ama batikon en azından bi antiseptik şart. Resmen elinizi kolunuzu bağlamışlar bu konuda. Mamadan olmayabilir dedikleri gibi. Yediği başka bişey tahriş etmiş olabilir. Mantar gibi durmuyor daha çok açık yara gibi

bgenceli

Aileniz kusura bakmasın ama batikon en azından bi antiseptik şart. Resmen elinizi kolunuzu bağlamışlar bu konuda. Mamadan olmayabilir dedikleri gibi. Yediği başka bişey tahriş etmiş olabilir. Mantar gibi durmuyor daha çok açık yara gibi