Mama Onerisi

Tikos

Arkadaslar lutfen yardim edin su ana kadar kedim icin en guzel mama tahilsizdir diye dusunuyordum hep nd, orijen, acana gibi tahilsiz mamalar almisimdir ama tahilsiz mamalarin bobrek ve karaciger sorunlari olusturdugunu ogrendim sizce ne yapmaliuim yani tahilli mamalar gercekten ucuzlar ve bana kalitesiz geliyorlar benefit falan onerdiler ama ben almak istemedim ve instinct diye nispeten daha begendigim bir mama buldum deneyeninisz varmi almalimiyim yada baska bir mama onerirmisiniz lutfen kafam cok karisik bu arada kedim 2.600 kilo ve disi kilo da almasini istiyorum kizginlik doneminden ve mevsim gecisinden kilo verdi malesef

33 CEVAP

Ayse_naz_G

Biz veteriner kontrolünde kısırlaştıracağız. Ve yavruları en iyi şekilde besleyeceğiz hemen gelip bağırmasınlar eğer şu yazıyı okursanız anlarsınız;
''Toplamda 200 tane olduğu tahmin edilen Çatalburun av köpeği, (Türk Pointer) 20 tanesi üretim merkezinde saflaştırılmaktadır. Halkın bilinçsizce çiftleştirmesi sonucu ortaya çıkan hasta yavrular bakım altına alınmaktadır.'' Bu yazıyı okuduktan sonra nesli tükenmemesi için çiftleştirmeye karar verdik.

Zten tütü tehlikedetse bu normal.Bu rada zaten kedi zayıf dediğiniz gibi ben fark etmemişim.Özt dlrm.

Ayse_naz_G

Ben bildiğim şeyleri söylüyorum kuzeniminde kedisi vardı 6 kiloydu veterinere gittik gayet normal hiç bozmayın dedi bize bende zaten ortalama bir şey söyledim dediğim gibi hala insanlara karşı AŞIRI tepkili olanlar var.

limis

Kuzeninin kedisi erkek buyuk ihtimal ya da uzun bir dişi. Benim erkek kedim 7 dis kedm de 4.5 kilo civarında. Ikisi de uzun kediler. Kediden kediye değişir. Önemli olan vücut yapısı.

kediniz bir britishe göre zayıf, onlar iri hayvanlardır zaten

Ayse_naz_G

@kirpiklihunicik haklı bence de bir British'e göre çok zayıf burada ben dedim diye ve yaşım küçük diye aptal yerine koyuluyorum galiba.

itzy

N&D düşük tahıllı var @Luckysmom ın dediği gibi

https://www.*********.com.tr/farmina-nd-dusuk-tahilli-kuzu-eti-yaban-mersinli-kedi-mamasi-15-kg?gclid=CjwKEAjwue3nBRCCyrqY0c7bw2wSJACSlmGZSZgdzpRP95YiwRBvjDqHPhFUi1o2xGGsESxVmYZ3IBoCLmDw_wcB

ND kedilerin şeker ve obezite hastalıklarını önlemeye yardımcı olarak, metabolizmalarına, damak tatlarına uygun olarak tasarlanmış ve geliştirilmiş İtalyan ürünüdür.

Mamanın İçeriği: Taze kemiksiz kuzu eti % 26,kurutulmuş kuzu eti % 25,patatesler, kurutulmuş tüm yumurtalar, taze ringa balığı, kurutulmuş ringa balığı eti, hayvansal yağ, kurutulmuş pancar posası, balık yağı,bezelye bitkisel lif,kurutulmuş havuçlar,kurutulmuş yonca,inulin,fructooligosakkarid,mannan-oligosakkaritler,yaban mersini tozu0,5,kurutulmuş elma,kurutulmuş nar,kurutulmuş tatlı portakal,ıspanak tozu,pisilyum0,3Frenk üzümü tozu,toz yaban mersini,sodyum klorür,kurutulmuş bira mayası,zerdeçal kökü0,2,glukozamin,kondroitin sülfat.

Besleyici ilaveler: A Vitamini 15000 Ul;D3 Vitamini 1500 Ul; E Vitamini Alfa-tokoferol 91 600 mg; C Vitamini 150 mg; PP Vitamini 37,5 mg; pantotenik asit 15 mg;B2 Vitamini 7,5 mg;B6 Vitamini 6 mg;B1 Vitamini 4,5 mg;K3 Vitamini M.S.B. 531,5 mg;H Vitamini 0,38 mg;Folik asit 0,45 mg;B12 Vitamini 0,1 mg;kolin klorür 2500 mg;Lutein 5 mg; Beta-karo ten 1,5 mg;Zn-Çinko şelat benzeri metiyonin hidroksil az 910 mg;Mn-maganez şelat benzeri metiyonin hidroksil az 380 mg; glisin hidrat Fe-demir şelat 250 mg;Cu-bakır şelat benzeri metiyonin hidroksil az 88 mg;Se-selenometiyonin 0,80 mg;DL-metiyonin 3000 mg;Taurin 1000 mg;L-Karnitin 300 mg.

itzy

İçerik

Taze Somon %29
Tavuk Eti %28
Kurutulmuş Bezelye
Kurutulmuş Yumurta %7
Bezelye Unu
Hayvansal Yağ %4,5 (Doğal Tokoferoller İle Korunmuş)
Ton Balığı Unu %4
Kurutulmuş Patates
Protein Hidrolizat %2,5
Kurutulmuş Hindiba Kökü
Nohut
Mineraller
Kurutulmuş Havuç
Kurutulmuş Elma
Kurutulmuş Domates
Kurutulmuş Brokoli
Kurutulmuş Kızıl Meyveler
Kurutulmuş Esmer Yosun
Kurutulmuş Balkabağı
Kurutulmuş Biberiye

İnstinc içeerik

https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/instinct-original-yuksek-etli-somonlu-yetiskin-kedi-mamasi-1kg.html

Tikos

Ya cok yardimci oldunuz gercekten cok tesekkurler peki siz olsaniz hangisini alirdiniz yada tahilsiz nd den devammi ederdiniz acaba

Sselin1

Mama seciminizi kedinize göre yapmaniz daha uygun olur bize iyi gelen belki sizin kedinize göre degildir kediniz kac yaşinda hareketli mi cinsi ne ?

Tikos

2.600 kg, british shorthair, disi ve 2 yasinda, kisir degil

Tikos

Naturea da denedim ama agzina surmedi koklayip gitti 2 gun boyunca onu koydum onune ama ac kaldi yinede yemedi bende nd ye geri dondum

Tam1cat

Evet demeye çalıştığım şey buydu. Ailemin kedileri 7 kilonun üzerinde vücutlarına göre normal mi, hayır değil. Kısır bir kedi genelde zaten 4 kilonun üzerinde oluyor fakat insanlardaki gibi hayvanlarında vücut kitle indeksekleri var. Elle muayene yapılarak bu anlaşılır. Benim dişi kedim 2.8 falan ve 8 aylık. Zaten yaşlanma, kısırlaştırma gibi faktörler ile kilo alıyorlar. Burada bazı kişiler çok fazla yanlış bilgi veriyor. Benim kızdığım nokta bu. Görmediğiniz bir kediye aaaa olmaz 5 kilo olsun çabuk diyemezsiniz.

Tam1cat

*indeksleri

Tikos

Anneside boyleydi zayif ve cok yemek secerdi sanirim birazda annesine benzemis ama kizginliga girdigi ve tuy dokumu falan ayni zamana denk geldigi icin de kilo verdi gercejten bende uzuluyorum kilo alsin istiyorum en azindan 3 kilo olsa ideal olabilir