Kedi Pati Kırığıı

z-liyya

Kedimin galiba ön sag patisi kırıldı kuş peşinden gideyim derken düştü 3. Kattan diğer ayaklarına baktım sorun yok esniyor ama o ayagının ustune basmıypr birrde şekli farklı duruyor kemiği sanki yukarı dogru çıkıntı gibi

28 CEVAP

SistraMila

İnsanlar sıfırı tüketebilir, elinde satacağı bir şey bile kalmamış olabilir ya da parasını harcaması gereken çok hayati şeyleri olabilir. Siz bu kişiyi tanıyor musunuz gerçek hayatta? Gördünüz mü, iki kelime laf ettiniz mi bu forumdaki kedi muhabbetleri dışında? Gerçekten şu ortamda kedisinin başına bir şey gelenlere 'iyi bakamıyorsun' diye yüklenmek adet olmuş. Hepimiz insanız burada, kimse size yarın aynı durumda olamayacağınızın garantisini veremez.

Zaten zor durumda kediye bakan, kendisinin maddi durumu da iyi olmayan insanlar da kendisinden daha kötü durumda olabileceklerle empati yapmıyor. Halbuki en çok öğrencilerin, maddi durumu yetersizlerin bu durumu anlaması lazım.

Ben burada bu kişiyi tanımam etmem, belki haklıdır belki haksız. Fakat bir insanı tanımadan ikisi hakkında da yorum yapamam. Siz de yapmayın. Kişiye saldırmayın, soruna çözüm arayın.

gizemmetin

aslında alıştırma muhabbeti cidden doğru bence fakat balkonda pek ise yaramıyor mesela benim kedim kolay öğreniyor tıpkı köpekler gibi
ona pencere acikken gitmemesini ogrettim ben varken de yokken de pencerenin onunden bile gecmiyor fakat balkonda ayni sey gecerli degil ilk sebebi alcak olmasi ve direk disariyi gorebiliyor olmasi ikinciside böcek kuş muş öyle şeylere çok takintili atlamaya hic meyilli olmadi ama balkonu asla acik birakmiyorum acik oldugundada en fazla 1 saat acik oluyor ve cikmamsi icin uyarip gozetliyorum onu
yani egitim vermeyi dene birde ev kedisi oldugunu soylemezsen sokakta buldum bu halde falan dersen belediye bedava yapar durumum yok demissin ya o yuzden :)

tugbaliee

bence bi veterinere götürün hemen baktırın

z-liyya

Evt haklısın ama işte durumum yok ki inan ben sineklik yaptım zaten sadeve 1 balkon var oda sorunluydu elimde olsa sizce yapmazmıydım

Veterinere gitsen hani...ACİLEN...Vet paran yoksada belediyeye git.

File içinde link bırakayım.

https://www.cimri.com/arama?q=kedi%20filesi

z-liyya

Ha ayrıca belediyeye git dedıniz ya burda sadece 3 tane vet var sadece 1 tanesi kedi kopeklere bakıyor oda paralı ve hergun burda degıl heo il dışında oluyır suan yok belediye kesınlıkle yok burda elim kolum baglandı resmen

dlwlrma

Son durum nedir acaba ?

z-liyya

Zaten kapalıydı 1 balkonun camındann atladı ayrıca bana burda bahene dıyemezsınız herkesın durumu sizler gibi malesef adam para veröeseen bakmam dıuolar ben yine elimden gelenın fazlasını bile yapıyorım linç edıcegınıxze dua etsenız keske gecmıs olsın dilerklrri bulunsamız az insan olsanız ben vıcdansız degılım suan aglamaktan mahfoldım

z-liyya

Boşuna burda laf yapoupsın bende borç buldım zTen yeri geldı çalıstımds eliöden geldıgının fazlasını bıle yaptım evet beslıyorım cunkı bakıyorım oma sadevce ilk kez boule bır durum ve çaresizlıgım oldugı ıcın bana bunalrı deme hakkın yok bence inssanları tanımadan yargılamakt cok kolay hele sende bir çaresiz kal aklına bunlsr gelsin olur mu gecmıs olsın demek cok zor degıl ... insanlar ne garip olmuşlar ya

Tam1cat

Bakın benim kızdığım nokta şu burada çok gereksiz sorular soruluyor ama bir canlının ki tür ayrımı yapmıyorum hayatı söz konusu. Hanımefendi kedinin patisinin kırık olduğunu, düştüğünü, evde ne yapabileceğini soruyor. İnsanlar söyleyince bütçem yok. Ee bu durumda kediye mama almak da sıkıntı kumda. Gayet ekonomik çözümlere bile param yok cevabı var. Kumun ve mamanın kalitesini bir tık düşürüp evinin güvenliğini sağlayabilir değil mi? Hanımefendi çözüm istemiyor para harcayacağı. evde yapabileceği fikirleri ve dua istiyor. Allah yavruya şifa versin fakat çocuğunuzun başına bir şey gelse param yok mu diyeceksiniz? O kedi de Allahın emanet ettiği bir kul değil mi? Çok seçenek var, belediye, barınak, üniversite, özel klinikler. ben burda illa özel bir veterinere götür demedim ki özel bir yere götürse bile sokak kedisi dese en azından neyi olduğunu ne yapılması gerektiğini söylerler. Hanımefendi daha ne olduğunu bilmeden kendi kendine tanı koyup evde yapabileceği çözümleri istiyor. Ne diyelim burada ekmek çiğne koy mu? Evinize aldığınız canlının güvenliğini aç kalsanız da sağlamak zorundasınız. Bu iyi bakmak kötü bakmak değil. Bu kadar dua istiyorsanız Allahın size emanet ettiği canın da acı çekmemesini sağlamak sizin sorumluluğunuz. Siz önlem almıyorsunuz ama Allah beni korusun mantığındasınız. Allah bile önce önlem sonra tevekkül diyor. Bizim de evde bi taraflarımız pişiyor ama uygun sineklik bulamadık diye hala araştırıp duruyoruz. Kusura bakmayın bu şekilde davranan ve düşünen bir insana laf söylerim.

z-liyya

Ben kırık oldugunu bıle bılmıyprdum sadeve bırı anlar mı basına acaba bırının de oyle bır durım geldı mi dıye sormak ıstedım bin pişmab oldum sorduğuma ama tedekkurler bagzı kısıler düşünecli burda iyileşicek inşallah ..

Tam1cat

Başlık kedimin patisi kırıldı, ilk cümle kedimin patisi galiba kırıldı.

z-liyya

Keşke benım kedimde anlasana ama kızdıgımı zaten. Bilıyordu o an nasıl olduysa bixde şaşırdık böcek ve kuşkara dayanamıuor saldırmak istıyor şuan alçida rahat durmıuor durmadan zıplamaya koşmaya calısıyor yatırdım yatıuor bakalım nasıl olucal haftayada kontrolü var ya burda belediye varmıs ama bakmıyorlar röntgenler yokmus onlarda birdr alçı işini yapmıyorlar o yuzden ben fakülteye gittim orası pahalı ama yardımcı oldular cok şükür :)) birtek tualetini yapmadı daha dengesini kuramadı stresli baya inşlllah bir an önce iyileşir sıpa