6 Aylık Golden İçin Mama Önerisi?

frkncelebi

merhaba yeni bir golden sahiplendim yeni 6 aylık oldu, şuanda royal canin mini junior mamasını kullanıyorum ( buradaki, fakat hem kilosu arttığından(15 kilo civarında şuanda) hemde daha üst düzey bir mama kullanmak istediğim 3 gündür mama araştırıyorum ama herkes farklı bir şey öneriyor.

Veterinerler Virbac mamasını öneriyoruz, fransa ürünü ama reçeteli satıldığından internette satışı yok. Besleyici vitaminli önerilen bir mama diyorlar.

Onun dışında internetten araştırdığım kadarıyla Acana, Orijen, N&D öneriliyor gibi duruyor.

Fakat ben tavuk önerilmediği için kuzu-dana vb. mama arıyorum, tahıllı önerilmiyor tahılsız arıyorum. Bir yandan da besleyici olsun sağlıklı olsun istiyorum, fiyatı önemli değil. Oğlum için ne iyi gelecekse o olsun istiyorum, tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

19 CEVAP

frkncelebi

İkisinide detaylı inceledim ve hem yorumlar hemde fiyat olarak acana daha mantıklı geldi. Acana için pakette emin olamadım ama. buradaki paketi önermiştiniz sizde golden büyük ırk diye bende bunu alacaktım fakat sitesinde "AĞIRLIĞI 25 KG VE ÜZERİ OLAN YAVRU KÖPEKLER İÇİN" yazıyor. Benim köpeğim şuan 15 kilo kadar. Büyük hali 25-35 arası olacak muhtemelen fakat büyük hali 25+ olan köpeklerin yavruları için bu mamayı kullanın mı diyor yoksa yavru ipek 25+ kilo olan köpekler için bu mamayı mı kullanın diyor anlayamadım. Komik bir soru oldu belkide ama önemli olabilir diye düşündüm :)

BalliBadem

Tabiki benim önerim uzman falan değilim

frkncelebi

son karar olarak acana puppy large breed mamasını aldım, köpeğimde beğendi gibi, bir sorun yok şimdilik

frkncelebi

Bildiğim kadarı ile alerjisi yok, nasıl anlayabilirim olursa? Kaşınma mı oluyor?