2 Aylık Yavru Kedi İçin Alınması Gereken Eşyalar Ve Malzemeler

Maks 350 tl bütçem var. 2 aylık tek gözü kör bir kedi için alınacak eşyalar bakım malzemeleri falan ne alabilirim? Mama ve Kum fiyata dahil değil yinede biraz uygun mama ve kum önerir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

23 CEVAP

Sudeckmkc

Lösemi aşısı özellikle son zamanlarda ülkemizde pek bulunmuyor gümrükteki bir sorundan dolayı sanırım. Bazılaru tarihi geçmiş bazıları da kaçak aşıları kullanabiliyor veterinerlerin. O yüzden yaptırmıyorum

yanıtlarınız için teşekkür ederim sizce bütçemi ne kadar yapmalıyım kedimin biraz rahat etmesini istediğim için bu kadar bütçeyi fazla tuttum

Aslında yatak olarak eski kedim (bir sarmadı) yatağında değil koltukta yatmayı daha çok seviyordu bazı kedilerin huyu çok farklı oluyor ama bu kediye dediğim gibi çok konforlu bir hayat yaşatmak istiyorum.

toffy_the_cat

Kendinizi hangi ilden ve nereden sahiplendiniz acaba?

Sarman ı istanbuldan sahiplendim ama sonra onu izmir de bir aileye sahiplendirdik şimdi ki kedimizi nevşehir den sahipleneceğiz ama şuan 45 günlük 2 aylık olunca Nevşehir den İstanbul a götüreceğim.

onurtemiz

iç dış aşısı 80 tl
Karma 1 + karma 2 total 160 tl
Bir de kuduz aşısı var devlet zorunluluğu ( ama ben hiç yaptırmadım evden çıkmıyor) o da 80 tl ise 320 tl aşı masrafları ilk zaman. Sonra 3 ay da bir iç dış yeniletiyorlar

Lösemi aşısına gerek yok eğer evden çıkmıyorsa kedi biz yaptırmadık

Lösemi aşısının bir zararı var mı ?