Kedi Doğumu Yarıda Kaldı

glmzsemanur

Sokakta besledigim bir kedi bu sene ikinci doğumunu yaptı. İlk doğumunda zorlanmisti, doğumun başladığını anlayınca uygun bir yer bulup kapatmistim. Doğumu orada yapmıştı. Bu seferki dogum gece başlamış, sokakta baya bı bağırdı ona uygun ortam bulamadım. Sabah baktığımda bir yavrusu vardı, başka yavru yoktu ve karnı hala şişti. Arada bir kanaması oluyor, yattığı yastıklara, üstümüze sürüyor. Bir gün daha geçti ortamı biraz daha düzenledim. Yavruyu dışarı koyduğum zaman ona ayarladıgim yere götürüyor. Yani yuvası olarak belledi ama dediğim gibi karnı hala şiş, dokununca da anlaşılıyor içeride hala yavru olduğu. Veterinere götürecek durumum yok, eğer bu durumun ona bir zararı varsa barınağa bırakacağım. Bu arada ilk doğumunda doğurduğu 4 yavrudan 2 si ani bir şekilde hastalanarak öldüler. (Biri 10 günlükken biri 1.5 aylıkken.) Hastalıktan kastım, halsizlik, bacaklarını kontrol edememe, titreme ve yemek yememe. Şu anda ne yapmalıyım? Yardımcı olabilirsiniz çok sevinirim.

20 CEVAP

toffy_the_cat

:((

Bktplt

Durumları nasıl?

missozi

Allah’ın işine bak ya karnındaki yavrular ölü değilmiş yani. İnşallah bunlar Yaşar.

glmzsemanur

Dediğim gibi ilk yavru çok küçük doğdu. Bunların boyutu normal. Yaşama konusuna gelecek olursak, eğer bir hastalıkları yoksa bile iki aylığı geçtikleri zaman anneleri dışarı çıkarmak isteyecek ve geçen sefer son kalan (hastalıktan ölmeyen) yavrusu gibi arabanın altında kalma ihtimali olacak. İki üvey yavrusu vardı, bir tanesini adam edene kadar büyüttü, yuvadan uçtu gitti. Biri de sahip buldu.

Chesterr

Arkadaşımın kedisi yavrular karnında öldüğü için zehirlenerek çok kötü bir şekilde öldü. Beklememeniz lazım durumunuz yoksa da barınağa götürseydiniz hiçbir şey yapmadan beklemekten iyidir