Siyam Kedileri Hakkında

fullpuat

merhaba kısa bir süre tekir bir kediye baktım ve şimdi bir kedi sahiplenmek istiyorum aslında tekir hoşuma gitti ama siyamlarda ilgimi çekiyor ücretsiz sahiplenebilceğim bir yavru bulabilirsem düşünüyorum ve yorumları korkutuyor bilgi verebilirmisiniz besleyenler özellikle kedinin sesli olması hoşuma gidiyor tabi komşuları kapıya getirmemesi gerek :) kendini sevdirmesinide istiyorum tek yaşadığım için yanlızda kalabilir gün içerisinde diğer önerileride açığım teşekkürler

21 CEVAP

Sselin1

Asagi yukari ayda 90-100 tlyi gözden çıkarmaniz gerekli. Eger kedinizde pire yoksa dis parazit damlasi yaptirmaniza gerek yok pirelendigi zaman yaptirirsiniz benim kedilerim hic pirelnmediler. Ic parazit asisinida senede 2 kere yaptirabilirsiniz cok ucuz zaten. Geriye bir karma asisi kaliyor ilk asilamalar sonrasi onu da sene de 1 kere yaptiriyorsunuz sadece. Tabiki ilk masraflar cok oluyor tuvalet kabi, tasima kabi, ilk karma asilar, oyuncak vs derken zorluyor.

minnoskoss_123

Bir dost edinirken cinsine, görünüşüne, huyuna, engeline bakmamak lazım:) (@epiglottis katılıyorum. Benim sokaktan sahiplendiğim bir yavrum var. İlk geldiğinde kumu görür görmez yaptı. (kumun içine) (eğitimi olmamasına rağmen)

bappatan

Kum 20 lt 45 liraya (2 ay kullanılıyo 23 lira diyelim) micho kullanıyorum bence en iyisi. Mama olarak aylığa vurursak matisse 24 lira. Yani aylık 50 lirayı mama ve kum geçmiyor. Aşı da 3 ana aşısı var yıllık hepsi 150 lira tutuyor. Dış parazit ben yaptırmıyorum iç parazit için de 3 ayda 1, 8 liralık iç parazit hapı yutturuyorum. Kedi bakmak masraflı bir şey değildir. Hasta olduklarında müstesna. Aylık 100 lira yazanlar da abartmasınlar.

Sselin1

Yaş mamayı da hesaba katarak yaptim hesaplamayi tabiki kedisi icin aylik 40 lira harcayanlarda var 200 lira harcayanda.

bappatan

@Sselin1 ben yaş mamayı kendim hazırlamayı tercih ediyorum haftada 2 kez taze taze bir de yaş mamaya para mı vereceğim zaten zararlı. 1 kediye 200 lira harcayacağıma kendi kedimden arttırabildiğim kadar arttırır sokaktaki hayvanlara da el atarım.

Sselin1

Evet bir kedi ortalam 1 bucuk kilo mama yiyor ona göre aylik giderinizi hesaplayabilirsiniz. N&d düşük tahillinin kilosu 36 lira. Gayet iyi bir mama. Hazir veya ev yapimi yas mama vermeyi de ihmal etmeyin.