Bunun Sebebi Ne Olabilir?

Brewsly

Daha önceden kumundaki parfüme alerjisi olabilir dendi 2 aydır kokusuz kum kullanıyorum. Bu ayaklarda ki bu defarmasyonların sebebi ne olabilir. Veteriner hekimini arayıp sordum. Gıda alerjisi mi durduk yere çıkıyor diye alerji deri de olur tüy dökülmesi kızarma kaşınma pati altında olmaz dedi.

29 CEVAP

Brewsly

Umarım elimdeki mamayı sayabilirim. Tahılsız ve tavuksuz yine toplu mama ancak o zaman alabilirim. Aynen ND de gördüm ben de fakat hem kısır hem tahılsız hem tavuksuz mamasını göremedim. Magnezyum sodyum fosfor vs düşük olacak diyorlar kısır yazmayan yetişkin mamalarda da düşük acaba kısır mamalara idrar yolları için ilaç mı koyuyorlar öyleyse o da önemli bide kedim erkek idrar yolları tıkanabilir

Nightcat

Veterinere en yakın zamanda götür bunları da anlat o sana mamayı nasıl alacağını söyleyebilir

Nightcat

Veterinere gitmeden mamayı değiştirme bence

Nightcat

*******a gir nd tahılsız ve tavuksuz mamalar da var ordan inceleyebilirsin

ederin38

Orijen ve n&d öneririm. Tahilsiz kullanın. Benim kedimin kaşlarının üstündeki açıklıkta kızarıklık ve küçük yaralar oluyordu. Tahilsiz mamaya geçince düzeldiğini farkettim.

ederin38

Yazmayı unuttum bir de kum olarak vancat kokusuz ince taneli deneyin. Gazete kağıdı gibi boyasi çıkan şeyler koymayın. Gazetede kurşun var diye biliyorum dokunmasın.

pinarcaya

Bence de veterinere goturmeden yeni bir sey almayin. O belki diyet mamalardan verir. Umarim sorunun sebebi bulunur bir an once.

Ahsenbb

Bravery markasının kısırlaştırılmış somonlu tahılsız maması var.İçeriği çok temiz protein fosfor kalsiyum oranları cok dengeli istiyorsanız bakabilirsiniz.Pahalı bir mama ama içeriği çok iyidir.

Brewsly

Tamam en yakın zamanda götürücem. Ama vetler kendine sponsor olan mamaları kaliteli olsun olmasın öneriyor. En azından bilgi alırım. Tavuksuz tahılsızsa kendim Baska bir mama da alabilirim

ciremcakir

Eğer kumdan denirse vancat aktif karbonlu öneririm. Hem tozutmuyor kolqy topaklanıyor ve hiç koku yapmıyor üstelik hiç kokusu da yok

Busenurozyurt

Yeri silmek için kullandığınız bir temizlik malzemesi de kedinizin patilerine zarar vermiş olabilir. Yeri beyaz sirke ile silmenizi tavsiye ederim

Brewsly

Patiler yastıkları baya şiş fotoda o kadar belli olmasada

Brewsly

Matisse kısır somonlu

Brewsly

Hipoalerjik mamalarda tavuk falan var hipoalerjik olunca etki etmiyor mu acaba arastırmak lazım tabi. Yerleri elma sirkesiyle siliyor annem. O da zarar verir mi? Kumdan denirse vancate bakayım. Brravery e de bakayım. Sağolun arkadaslar