Çok Para Harcıyorum Kedi İçin

oguzhan817

Merhabalar.
Şuan 5-6 aylık kedim, iç parazit 50 lira karmalar 80 lira dış parazit 50 lira, bunun haricinde nd kullanıyorum mama olarak, ve 20 gün bile dayanmıyor 120 lirada bu. Üzerine kumu 1-2 hafta gidiyor 20 30 lirada bu. Çok fazla harcama yapıyorum, siz nasıl yapıyorsunuz nasıl kısıyorsunuz tavsiyelerinize ihtiyacım var.

21 CEVAP

Sselin1

Mamayı 1 bucuk kg alirsaniz pahaliya gelir zaten en az 5 kilo almaniz en maktiklisi indirmleri takip ederseniz cok hesapli oluyor. Aşı olarak kediniz pirelenmedikce dis parazit yaptirmayin. Ben yaptrmyorm. Ic parazit hapinida sene 2 defa yaptrrsaniz yeter. Karma disinda da baska asiya gerek yok bence. Arkadaslarin dedigi gibib Evde yas mama yapmak cok hesapli oluyor haslama tavuk, tavuk cigeri , yumurta, yogurt verebilirsiniz. Kuru mama icin ***, ************, ***********, markama, *******, vb sitelere bakabilrsiniz.

Tahmin ettim pet shoptan hepsini aldım deyince. Aylık mama için ayırabileceğiniz bütçeye karar verip içerik olarak daha iyi mamaları tercih edebilirsiniz. Bizde 2 aydır kedi bakıyoruz tüm yorumları ve içerikleri okuyarak nd kullanmaya karar verdim. şimdilİk 1.5 kiloluk yaklaşık 90 tl
ye alıyorum . 20-25 gün arası gidiyor Kediniz ne kadarlık hemen yaş mama ödül maması gibi karışık bir beslenme ishal edebilir bilginiz olsun eğer yavru ise.

bidiboom

Pardon ya yanlis yazdim kum fiyatini, 22,8kg degil, 20kg. (22,8lt) 43tl..

kira02

Mamayı 10kg alırsan daha hesaplı olur ayrıca kumunu günde birkaç defa temizlersen o kadar çabuk kirlenmez bu yüzden sürekli kum değiştirmek zorunda kalmazsın ben pisi pisi sabun kokulu kumu kullanıyorum gayet memnunum yani çok pahalı bir kuma gerek yok aşırı toz çıkarmıyorsa sıkıntı yoktur ayrıca eğer kedine yaş mama veriyorsan her hafta yaş mama vermek zorunda da değilsin evde de hazırlayabilirsin.Tavuk verebilirsin peynir, yoğurt, yumurta seviyorsa kedine verebilirsin youtubeda veteriner hekimler kedilere mama yapmayı gösteriyorlar ona bakarak mama yapabilirsin.Benim kedim kuru mamayı hiç sevmiyor birkaç mama değiştirdim n&d aldım sever diye onu da pek sevmedi yaş mama çok seviyor tavuk, yumurta veriyorum, yaş mama aldığımda içine biraz kuru mama da koyuyorum hem yaş mama hemen bitmemiş oluyor hem de kuru mamayı yedirmiş oluyorum arada bir balık veriyorum.

Deliladilan

5 kg 170 tl satan da var gayet uygun bence

HilalAres

Ablamdada böyle olmuş sonra bizim eve getirdi, bizim ev bahçeli olunca masraflar baya baya düşüyor sadece mama ve aşı parası var, günde iki defa az miktarda kuru mama koyuyorum ona yetipte artıyor bile 1,5 kg mama bir ay gidiyor 20-25 tl arası.. aşı konusunda yapacak bir şey yok mecbur.. size önerim yavruya biraz daha sabır gösterin yaşına girdiğinde masrafı azalacaktır..