Tekir Kedi Evde Beslenirmi Yavru Tekir

mehmetop

tekir kedi sahiplenicem ama cok haylazmış

27 CEVAP

BalliBadem

Kefi evde bakılamayacaksa bu forumdakiler napıyor acaba çoğunluğun kefiside tekir gibi sokak kedisi kedi bakılırda siz bakabilicek misiniz

Serapclbyrm

Evde beslenir h de çok güzel olur. Sokaktan al bir tane annesi olmayan yavruyu. Veterinere götür muayene etsin aşılarını yapsın. Hem sokaktan kurtardığın için o da mutlu olur sen de. Ayrıca biraz yaramaz olsun zaten en mutsuz anlarında bile eğlendirir seni. Tabi arada kavga edersiniz o ayrı ama. Hareket iyidir sana da enerji verir.

serdarev

Ben 1 hafta misafir ettim, çok uslu kedilerdir.Şöyle ki; bir adet perdem, 3 adet şarj kablom, el işi halımın yüzeyi parçalandı, saygılarımla :)

Cyborg

Benim kedim hiç koltuk, perde tırmalamaz ama bazaya ve halıya takıktı. Şimdi hem halımız yok hem de bazayı karyolayla değiştirdik. Artık sadece tahtasını kullanıyor. Her ırk kedinin pençesi var. Tekir de tırmalar van kedisi de. Bu ırkına değil kedinin huyuna bağlı. Eğer eşyanıza zarar geldiğinde canı sağolsun diyemeyecekseniz sahiplenmeyin. Şunu bilin ki her eşyanın bir ömrü var, sizinkiler birazcık daha kısa olacak.

lwb

@minnoskos
E ben de aksini iddia etmedim zaten, açıkladım hatta genetik hastalık,genetik bozukluk diye

saitgulsen

Eve alırsan sokağa bırakma, bırakacaksan hiç eve alma. Benim de tekirim var, aşırı zeki bi kere onu bil. İlk eve aldığımda ayak veya el fark etmeksizin ısırıyordu benim kedim. Ben de ısırdığı zaman oynamayı kestim, hiç ilgilenmedim. Bunu 2-3 defa yaptım sadece ve hemen anladı ısırdığı için oynadığımı ve bir daha ısırmadı. Bizim yemeğimizden yedi bir defasında ben de mutfağı kapattım tamamen ona. Onu da hemen anladı, artık benim yediğime göz koysa da sert bir şekilde "hayır" dediğim zaman bırakıyor. Çünkü çok akıllı ve biliyor mutfağın dışında kalacağını. Evde kim varsa o an sürekli onun olduğu yerde olmak istiyor. Mesela ben işe gidince annem kalıyor evde ve o da öğlen uykusunu sever. Gidip yatıyor odasına, kedi de onunla gidip uyuyor aynı yatakta. Ben eve gelince salonda TV izliyorsam o da gelir salonda oynar. Kendi odamda internette bir şeyler izliyorsam o da gelir o odada oynar. Kendi kendine oynuyor zaten bana pek minneti yok. Uykusu gelince bi sırnaşıyor. Normalde kucağa alıp sevince de "bırak beni insan, oyun oynayacağım ben" demiyor. Bizimle yaşamaya alıştı yani. Sen de alırsan eğer sana da alışacak ve sen hevesin geçince istemeyip sokağa bırakırsan onu, sürekli onu koruyacak birini arayacak. Bizim yanımıza kendini güvende hissettiği için geliyor zaten. Yoksa kendi kendine öbür odada da oynar ama illa benim yanıma geliyor. O oynarken odayı değiştirirsem oyuncağını alıp arkamdan geliyor. Tuvalete bile geliyor. Dışarı bıraksam şu an mümkün değil yaşayamaz. Eğer alacaksan, bundan kesin emin ol da al. Annem yüzünden tereddüt etmiştim ben, alerji falan olur mu diye ama hiçbir şey olmadı çok şükür. Yaşlı annem çünkü ama iyi oldu ona da birlikte vakit geçiriyorlar evde.

mehmetop

yani evde besleye bilirmiyim?

mehmetop

yani evde besleye bilirmiyim?

mehmetop

kilina tüyü nedir ?

Gozdetemizel

Kediler tuy dokuyo ya .

mehmetop

onun için kıltoplama eldiveni alağıcağim

minnoskoss_123

@lwb insanoğlu geçmişte farklı cinsleri çiftleştirip genetik hastalığı olan kediler üretmiştir maalesef.