Kedimi Birine Vereceğim

Fbt90

Merhabalar. Kedim 1 yaşında kısır değil dişi 9 aydır benimle, sokaktan bulmuştum. Şimdi ona yeterince ilgi gösterilmemesi ve genelde 1 odada tutulması sebebiyle bir tanıdığıma vermek istiyorum. Bu kişi daha çok bahçesinde besleyecek yani özgür olacak biraz korkaktır ama alışır diye düşünüyorum. Onlar tabi mama ile falan değil kendi yedikleriyle beslerler. Biraz seçicidir ama yer diye düşünüyorum. Tek endişe ettiğim konu doğacak yavruların hali ancak kısırlaştırmaya durumum yok. Onun harici kedimi ve doğacak yavruları aç bırakmazlar diye düşünüyorum. Sizce vermelimiyim eğer vermezsem yaşayacağı şartlar pek iç açıcı değil günün nerdeyse 18 saati bir odada ve sevgisiz. Kararı size bırakıyorum.

21 CEVAP

Shokimurti

Hiç olmazsa mamasını siz karşılayın, mamaya alışan kediler ev yemeklerini yemiyorlar. Aslında önümüz kış oldugu için kediniz tek başına da olsa evde kalmayı yeğler sıcağı severler. Ben kedimi yaz tatilinde köye götürdüm orada bile bahçede bir iki tur atıp sonra sürekli evin içinde takılıyordu. Yani eve alışan kediler evde kalmak istiyor, tabi istisnalar da olabilir.

Fbt90

@lwb @Berra2000 çok haklısınız :(

BalliBadem

Çoğu brlediye sokak hayvanlarını ücretsiz kısırlaştırıyor arabayla gidip bi ara halledebilirsiniz umarım ne yaıkki kısırlaştırmamaktaki tek sorun foğacak yavru kediler hem kedinizin ömrü her doğumda kusalacak hemde rahim hastalıklarından biribe kapılıp ölme ihtimali var çiftlrşsede çiftleşmesede

BalliBadem

Vermekten vaz geçtiğiniz iyi olmuş bizimki bi an gaza gelip kaçmıştı sonra bahçede bulduk vs neyse şimdi kapıyı açınca bize bakıp apartmanda bi tur atıyo kapıyı kapatıyo gibi yapıyoruz eve koşuyo bi ara denemek için aldım kucağıma inicem tam merdivene bastım atladı kucağımdan eve koştu yani özgür olmuyorlar o 1 günde sokaktaki açlık soğuk vb zorlukları gördü (ki bu civarda herkes kedi sever sitelerin kedisi vardır bazıları besler apartmana girer kimse umursamaz) ona rağmen zor gelmiş artıktövbe etmiş gibi kaçıyo sokaktan

Anonymus552223

Kisirlastirip verin kime olursa olsun. Cunku kizginlikta bir kediyi disari atiyorlar..

lwb

3 ayda biriktirmeye çalışsaydınız belki kısırlaştırma ücretini elde edebilirdiniz.
Şimdiden biriktirmeye başlayın sahiplendirene kadar, kısırlaştırmayı da şart olarak gösterin. Eğer sahiplendirme olmazsa kısırlaştırmış olursunuz, eğer olursa şartlı olucağı için alan kişi yaptırır zaten