Kedim 8 Aylık, Mantar Tedavisi Görüyor. Hangi Mamayı Tavsiye Edersiniz?

Tdemiroz

Merhaba kedimin cinsi scottish fold 8 aylık ve kısırlaştırılmadı. Ağustos ayında Gençlik hastalığı geçirdi bu hastalıkla uğraştık serum, vitamin, antibiyotik vs. vs. ilaçlar kullanmak zorunda kaldı. 2 hafta önce de karnında ufak tefek lekeler oluşmaya başladı ve veterinerimiz büyük ihtimalle stres kaynaklı mantar oluşumu olduğunu ve travocort kullanmamızı söyledi ama daha da artıp karardı kulak ve çene bölgesinde dökülmeler meydana geldi. Şimdi batikon tedavisi uyguluyoruz. Esas sorumsa şu; ben kızım için pro plan kitten tavuklu kuru mama kullanıyodum ama tavuklu mamaların mantar tedavisini geciktirdiğini duydum. Bu konuda bilgisi olan ve mama tavsiyesi verebilecek var mı? Dediğim gibi kızım daha 8 aylık ve kısırlaştırılmadı lütfen yardımınızı bekliyorum..

16 CEVAP

Miyamiray

Yarın 3. Ecosin weteriner hazırlayacak onunla banyo yaptiricaz bakalım sinirlerim çok bozulmaya başladı artık:(