Otobüslerde Evcil Hayvan Taşıma Yasası

behcetaydinelli

Bu müjdeyi burdan size duyurmak istiyorum.
10 Ocak 2020 tarihli resmi gazetede yanınlanan kararlardan biri olan 5.Madde'de:
Aşı karneli kedi, köpek (tehlike arz edenler hariç) ve kuş (saka, muhabbet kuşu veya kanarya) gibi evcil hayvanlar, özel kafesleri kilitli olmak şartıyla bagaj taşımaya mahsus bölümün dışında hayvan sahibi yolcunun kucağında veya oturduğu koltuğun önünde de taşınabilir. Gerekli hallerde, yolcu alınmaksızın evcil hayvanların taşıtın içinde taşınabileceği özel sefer düzenlenebilir. Bu fıkraya uymayan yetki belgesi sahiplerine 2 uyarma verilir.”

19 CEVAP

Ben de dün kamilkoç ile seyahat ettim. 1 numaralı koltuk aldım yolcuların birkaçı dışında gören bile olmadı.
Sadece girerken bagaj mı içerisi mi diye sordular. Arada bir miyavladı ama hiç sorun olmadı çok güzeldi

behcetaydinelli

Umarım tekrar böyle problemler yaşanmaz. Hem minik dostlarımız için hem de bizler için büyük kolaylık oldu.

Anonymus552223

Peki sedapet yan etki yapti mi

Natkarat

Bindirmeden hemen önce ben verdim. Sadece ağzı biraz köpürdü ama o normal. Onun dışında yol boyunca uyumuş. Birde dediğine göre hafif gözü yukarı kayar gibi olmuş. Sonra sıkıntı olmamış yol boyunca. Dikkat etmeniz gereken kısım dozajı. 10 kg'a 1 ml şeklinde hesaplayıp yetmezse yeni doz yapmak daha mantıklı. 1-2 ml ver diyen vetler var maalesef çevremizde. Kısaca 4 kiloysa herhangi bir sağlık problemi yoksa 0,4 yeterli yetmediğini hissederseniz 0,2 daha eklersiniz sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ama yine de veterinerden bilgi almanız daha doğru olur. Fiyatı da 1,5 ya da 2 ml şeklinde şırıngaya koymuştu 30 lira ödedi arkadaşım. Belki başka yerlerde daha ucuz veya pahalıdır çok bilmiyorum.