Eskişehirde Sağlıklı Hayvanları Olan Bir Petshop?

Larmi

Merhaba bu gün 1 hafta önce barınaktan aldığım miniğime veda ettim evdeki herkes çok üzüldü ama her şeyi yapmamıza rağmen kurtulamadı çok üzücü bir durum.. Babamın ve benim ilk hayvanımdı o... biz ayrı sevmiştik onu şimdi ise bizimle ayrılmasının ardından başka bir miniği aileye sokmak istiyoruz ama barınak .. sokak gerçekten yıprandım pet shopdan sağlıklı bir kedi almak istiyorum bana yardım edebilir misiniz? Eakişehirde oturanlar yada kedisini eskişehirden alanlar... cevaplarınızı bekliyorum..

16 CEVAP

TATA4242

Tavsiyem evde üretim yapan insanlardan almanız,hem daha uyguna alırsınız,hemde bizzat evlerine gidip yaşam standartlarını görürsünüz.Petshoplardan daha uygun yaşam yerleri var ve mama karşılığıda sahiplendirilme yapılabiliyor.Cins kediyi ücretsiz bulmanız,buradaki bazı arkadaşların dediği gibi,söz konusu olan birşey değil.Şahsen ben dahi cins kedi yavrularımı ücretsiz sahiplendirmem.Ücretsiz sahiplendirme yapılırsa,verdiğim kişinin onu,satacağından yada sokağa bırakacağından emin olamam.Genelde bu yüzden özellikle cins kediler ücret karşılığı verilir yada mama talep edilir.Cins kedilerin sokakda hayatta kalması,muhabbet kuşunun dışarıda hayatta kalması gibi.Şahsen ben zamanında barınaklarada haber salmıştım ama öyle cins kedi vs.yoktu.Yani barınakdan alma olasılığı düşük.Son olarak arkadaşımızı yargılamak yerine,mantıklı düşünmenizi isterim.Cins kedi sahiplenmek ile bir papağan yada muhabbet kuşu sahiplenmek aynı şey.Ne yani muhabbet kuşu yerine,sokakdan serçe mi sahiplensin.Burada özel istek var ve duyar kasmanın,şahsen bana göre bir manası yok.Ek olarak anlamadığım,kediler sokağa hapis olur iken,heryer beton şehir yapılırken,biz insanlık olarak neden dur demedik.Yani şimdi başkalarının özel seçimlerine karışarak laf söyleyerek,kendi lekemizden kurtulamayız.İnsanlara ilk yargı ile yaklaşmanızı ve önyargıyı bırakmanızı,öncelikle öz eleştiri yapmanızı tavsiye ederim.