Nd Ve Felicia Karıştırıp Verebilir Miyim

esrakarfes

7 aylık kedim için nd ve felicia karıştırıp versem olur mu? Bir zararı olur mu diye tereddütte kaldım.

11 CEVAP

Sselin1

N&D tahilsiz mi düşük tahilli mi ? Ekonomik olsun diye mi karistrmak istyorsunuz?

LadyAndCat

Karıştıracaksanız eğer iki mama da aynı aromaya sahip olsun lütfen. Meselâ ikisi de kuzulu veya sığırlı olursa daha iyi olur. Birbirine yakın tatlar kedinizi rahatsız etmez. Ben yapıyorum ama birkaç gün yeni mamayla eskiyi karıştırıp alıştırdıktan sonra. Bir sorun yaşamadım.

esrakarfes

Tahılsız almayı düşünüyorum. Evet ekonomik olsun diye.

Sselin1

Ozaman direk düşük tahilli alip verin. Fiyati tahilsiza gore daha uygun. Balıkli kuzulu tavuklu istediginiz cesidini kullanabilirsiniz. 5 kg 185 lira.

esrakarfes

Matissenin yetişkin mamasını versem olur mu peki yoksa 12 aylık olana kadar beklemeli miyim

Cansumuezza

İki mamayı karıştıracaginiza dediğiniz gibi matisse verin sadece

Sselin1

Matisse kitten kullanin. Matissenin kitten mamasina kitten denmez zaten protein %36, yag %14 , mineral degerleri de kisir kedi icin uygun. Matissenin Kitten bukadar dusukken yetiskin mamasinin degerleri daha da düşük yani kediniz icin besleyici olmaz

bihtercik

iki mamanında etkisi farklı gelebilir kediye.
alacağı besin değerlerini tek bir mamadan alması daha mantıklı, nd zaten hepsini karşılıyor.

LadyAndCat

Karıştıracaksanız eğer iki mama da aynı aromaya sahip olsun lütfen. Meselâ ikisi de kuzulu veya sığırlı olursa daha iyi olur. Birbirine yakın tatlar kedinizi rahatsız etmez. Ben yapıyorum ama birkaç gün yeni mamayla eskiyi karıştırıp alıştırdıktan sonra. Bir sorun yaşamadım.

esrakarfes

Teşekkür ederim

Kesinlikle karıştırmayınız.. Aynı şekilde bizde felicia kullanıyorduk ND markaya geçtik. Biri tahılsız diğerinde tahıl var yani anlamı kalmıyor eğer karıştırırsanız almanız gereken verimi alamazsınız.