Kedimin Yemesi Kesildi Ve Çok Az Su İçiyor..

srdrrr

Merhaba.
14 aylık bir kedim var. Aşıları da yapılıyor. Ancak 12 Ocak'tan beri huyu değişti. Öncelikle sakinleşmeye, daha az yemeye ve daha az su içmeye başladı.Yalnız yaşayan biriyim. Ailem bir ay kadar ziyaretime geldi. Ve kedimle çok ilgilendiler. Bu durumu öncelikle onların gitmesine ve kedinin tekrar yalnız kalmasına bağladım. Sonradan kedimin kusmaya başladığını fark ettim. Mamadan olduğunu düşündüm. Değiştirdim. Çok sevdiği yiyecekleri verdim. Yazdığım gibi önceleri çok az yiyordu. Ama son günlerde artık yemiyor.
Kusması son 4-5 gündür yok. Ancak bir şey yemiyor. Ağır hareket ediyor, uzun süre aynı yöne ve donuk bakıyor ve çok halsiz.
Veterinerine götürdüm. Durumu anlattım. Geçer strese bağlıdır dedi. Başka bir veterinere daha götürdüm. Benzer cevabı aldım.Ancak bu cevaplar beni tatmin etmedi. 3.veterinere götüreceğim.
Az önce bu konuyla ilgili FIP denilen, teşhisi zor olan ve genellikle sonsuz uykuyla biten hastalıktan söz edildiğini okudum.
Benzer durumu yaşayanlarınız oldu mu?

37 CEVAP

srdrrr

Yukarıda aynı linki yanlışlıkla iki defa girmişim. Kedimin röntgen sonucu ise şöyle:

https://resmim.net/f/Z76vJm.jpg

LadyAndCat

Kedi aşılarının önemi böyle zamanlarda anlaşılıyor.
Serdar Bey, umarım FIP değildir.
Röntgenden pek anlamıyorum ama kırık olmadığına eminim.

srdrrr

04.02.2020 tarihinde 15:30'da veteriner kliniğinde serum alırken hayata gözlerini yumdu... Üzgünüm.

Zeke

Çok çok üzgünüm.. Başınız sağolsun..

Senem066

Basınız sağ olsun çok üzüldüm :(((( fip mi demişlerdi

srdrrr

Senem Hanım FIP denilmedi. Viral bir hastalığının olduğunu, belirtilerin FIP benzeri olduğunu söylediler.
Ancak bilemiyorum benimle paylaştıkları bu kadardı.

LadyAndCat

Kediler bebekler gibi...
Aşılanacaklar yoksa binbir çeşit bulaşıcı ve ölümcül hastalık var.
Sokaklarda hayatta kalmaya çalışan kediler var. Sokağımızdaki kedileri bedava Belediye’ye götürüp kısırlaştırmalı ve aşılarını yaptırmalıyız.
Tüm bu EVCİL KEDİ’ler sokaklara nereden geldi evlerden geldiler YANİ insanlardan!!!
Küçücük bir sorumluluk gerekiyor hepimize düşen. Sadece kapının önüne mama koymakla olmuyor.
KISIRLAŞTIRMAK HAYATÎ ÖNEMDE