Elektrikli Süpürge Önerisi

hcerenk

Merhaba,
Evimde 2 kedi var. İnanılmaz ama kısa tüylü olan tekirim aşırı tüy döküyor. Sahiplenirken eyvah uzun tüylü olan acayip tüy dökecek diyorduk ama öyle olmadı. Neyse; elektrikli süpürgemi değiştirmek istiyorum. 8 yıllık bir süpürge var elimde Samsung marka. Sağı solu dağıldı, filtresi koptu vs. Mobilya temizliğinde iyi olabilecek ve kedi tüyü temizliği konusunda iyi (işte artık çekişi olsun, başlığı olsun vs) makine önerisi almayı umuyorum. Satıcı platformlarda evcil hayvanlara yönelik yorum ya da bilgilendirme çok az. Sizlerde özellikle bu soruna yönelik ürün almış olan ve memnun olan var mı?
Aklım Philips'in marathon ultimate serisine kayıyor. Küçük ev aletleri konusunda Philipsten çok memnun kaldığım için ona karşı bir sempati oldu.
Öneri yapabilirseniz çok memnun olurum.

26 CEVAP

Kevserhaksever

Teyzemde dyson kablolu elektrik süpürgesi kullanıyor çok memnun. Bizde philips kullanıyoruz tekir kedim var benimde tüylerini gayet güzel çekiyor. Gün aşırı süpürüyorum gayet iyi

Bizdeki de v10. Alalı 1 sene ya oldu ya olmadı, o batarya değişim olayını bilmiyorum. Ama epiglottis'in dediği gibi çok kullanışlı.

bademthecatt

Bence dyson alın ama bizde yeni Philips aldık çok memnunuz gerçekten güzel çekiyor başarılı buldum

hcerenk

Sanırım Kalın YazıPHILIPS XB9155/07 Marathon UltimateKalın Yazı (yeni ultimate serisinden mor renkli olan) alacağım. Dün bütün gün süpürge araştırdım. Dyson evet insanı çok cezbediyor ama hakkında oldukça fazla batarya şikayeti var. Zaten kendisi 4-5 bin tl ayarında olan bir cihaz için her sene 800-1000 tl arası vermek istemem. BU tabi Dyson bazında değil, tüm şarjlı süpürgelerde aynı batarya ömrü sorunu var. Satıcıların bunu belirtmemesi biraz etik ayıp aslında.
PHILIPS XB9155/07 dememin sebebi de evcil hayvan için koltuk, yatak, halı vb. eşyalardan tüyleri toplamaya özel başlığı olması. Bir üst modelinde led başlık bilmem ne var. Çok da ihtiyaç değil. Bir alt modelinde ise detaylı temizlik kiti var. Önce onu almaya niyetlenmiştim ama o parçalar radyatör, yok sert zemin bilmem ne diyor. Ben zaten koltuğun altına girebilen 1 tane başlıkla bütün evi süpürüyorum her zemine ayrı başlık kullanacak kadar temizlik delisi de değilim, vaktim de yok.
Bugün makineyi denemeye gideceğim bir satış mağazasına. Yorumlarımı yeniden iletirim.
Elimdeki makinenin çekiş gücü 350w imiş, Philips 650 wow :) Şimdiden çok heyecanlandım.

hcerenk

Bold yazmayı da becerememişim :)

Natkarat

Benim bütçem yetersiz ama dyson'a yetiyorsa size tavsiyem yeni nesil robot süpürgeden almanız. Yerde bir daha kıl, tüy veya toz görmeyeceksiniz. :) Fiyatları da xiaominin yeni modelleri 3 bin lira bandında. Hem kendi kendine evi süpürecek hemde çok memnun kalacaksınız. Mevcut süpürgenizle de haftada bir koltuk süpürseniz yeterli olur.

hcerenk

Ya mevcut süpürgem bi yandan çekiyor bi yandan arkadaki bozuk filtresinden dışarıya atıyor. Açıkçası her gün köle gibi süpürsün dursun diye robot süpürge de çok mantıklı geliyor :) Belki ilerleyen zamanlarda ondan da edinirim. Ama şu an köşe bucak süpürmeme yardımcı olacak gerçek bir süpürge ihtiyacım da bulunuyor.

Anonymus552223

Ben de alirken dysonla philips arasinda kalmistim. Herseyi dusunmusler parcalari takip cikarmasi cok kolay vs diye memnunum. Philipsteki lazer isik falan da biraz show gibi geldi bana gerek yok pek. Tuyler icin ozel baslik dysonda da var. Fiyat olarak da zaten v10la yakinlar. V11 e de gerek duymadim. Batarya konusu abartilmis geldi bana. Oyle cabucak bitecegini sanmiyorum. Bu tarz sebeplerde dysoni secmistik. Philipsi de siz kullanin bakalim yorumlarinizi yazarsiniz.

Anonymus552223

xiaomi mi handheld vacuum cleaner kablosuz isteyenler buna da bakabilirler. Dysonin aynisini çakmişlar. Şayomi diye okunuyo bu marka duymussunuzdur çinin. Belki iyidir telefonlari falan iyiymis. Bi de 1.500tl. Bunu da gorursen dener misin annemlere de supurge arayisindayiz

hcerenk

El emojisi koymuştum soru işaretine çevirmiş ya :)

hcerenk

@epiglottis , xiaomiye baktim. Oldukça hafif bir süpürge. Dyson bana çok ağır gelmişti. Kullanım süresi 30 dk (bence çok az) çekişi de fena değil ama koltuklarda başarılı olacağını düşünmüyorum.
Bana daha çok az eşyalı İskandinav evi için ideal gibi geldi :D