Viral Enfeksiyon

muco53

iki yavru kedim viral enfeksiyona yakalandılar. veteriner gözüne sürmek için opticlox göz merhemi verdi, enfeksiyon içinse baytril'in 1/4'ünü vermemi söyledi. Fakat doktor bey'in bana "süt tozu kullanmayın, inek sütü kullanın" demesi bilgisiz bir etki yarattı bende. O yüzden bu ilaçların hasta yavrularım için iyi midir? ve yavrumuz eskisi kadar yemiyor ne yapmamız gerekiyor?

27 CEVAP

muco53

başka veteriner kalmadı malesef, elimden geldiğince zorlada olsa içiriyorum mama ve su, umarım yaşarlar :/

muco53

Viral enfeksiyon diye geçiyor diğer bir ismide kedi gribi sanırım. Burnu akıyor, halsizlik ve yememezlik başladı, hapşırıyor, gözleri kırmızı ve yarım açık.

muco53

3 haftalık, teşekkürler bu arada.

muco53

İnşallah, bakalım artık ilaçları veriyoruz biraz araştırma yaptım öyle verildiğini görünce verdik bizde.

Gsima

Lütfen internet araştırmalarını dikkate almayın bizim danışman hocalarımız tarafından söylendi bu kedinize bir süre daha vermeye devam ederseniz ilerde iskelet problemi olur kesin kinoloks. Ascorvet kullan yine baytril kullanma.

muco53

Kedinin burnundan yeşilimsi veya sarımsı akıntı gelmiyor fakat burunları kapanmış, valla bulunduğumuz yerde veteriner kalmadı başka 2 side bize bilgisiz gözüktü o yüzden internet dışında bir çözümümüz kalmadı.

muco53

Su torbası koyuyoruz, sıcaklık konusunda sıkıntıları yok ama birinin gözleri hiç iyileşmedi.

muco53

Gentagut felan hiç biri işe yaramıyor.

Gözünün durumu:
https://www.petlebi.com/up/question/md_3545_1464969149_3146.jpg

muco53

kullanıyoruz ama değişen bir şey yok. resimden anlaşıldığı kadar körlük bir durum var mı acaba?

Badems

Durumu nedir ?

ubercinka

2 aylık kedim onu sahiplendiğimde gribe yakalanmıştı. 1 hafta boyunca vitamin ve antibiyotik tedavisi gördü. Fakat çok iyi bir veteriner kontrolü altında çok düşük dozda antibiyotik tedavisiydi. Bence acilen veterinerinizi değiştirin, inek sütü dahil yanlış görünüyor. Burunda akıntı ve gözlerde hafif kapanma varsa çabuk davranın derim. ateşi var mı ilk buna bakılmalı. iştahsızlığı bundandır muhtemelen. ağızdan destek maması şırıngayla verilebilir. zaman kaybetmeden iyi bir veterinere gidin lütfen.