Kedim Aşırı Tüy Döküyor

pillikontes

Merhaba herkese..
7 aylık olan dişi kedim son 1 2 aydır çok tüy döküyor.. resmen tüyler havada uçuyor.. kuru mama olarak royal canin baby cat sonra da royal canin 36 kitten kullandık hala da devam ediyoruz arada yaş mama olarak nutri feline yada gourtmet yiyor onun dışında başka hiçbirşey yemiyor zaten.. veterinere gittik geçen gün söyledim tüy dökümünü ama mevsimsel dedi bana normal gelmiyor gimcat multivitamin ve malt soft extra da kullanıyorum ama yine de aynı.. mamadan mı kaynaklı dedim hayır maması kaliteli dedi veteriner.. Bir önerisi olan var mı yada aynı durumu yaşayan var mı :/

22 CEVAP

pillikontes

@BalliBadem evet bende tavuktan olabilir diye bi de N&D sipariş ettim ocean serisi morina balıklı bakalım inşallah işe yarar :)

pillikontes

@ LadyAndCat tavsiyeniz ve verdiğiniz bilgiler için teşekkürler balıklı mamamız gelsin inşallah işe yarar :)

LadyAndCat

Estağfurullah :)
Pillikontes iyi haberlerinizi bekliyorum. Bir de kedinizi narin bir tüy tarağıyla taramanızı tavsiye ederim. Furminator önermem.
Kediniz küçük ve furminator can acıtıp tüylere zarar verebiliyor...

sarmanbirkedi

Kediler tüy döker bu gayet normaldir royal canin kötü değil ama bu fiyata daha iyisini bulabilirsiniz yaş mamaniz da iyi. Lütfen kedilerin doğasını tanıyın

cagdan

Kedişler genelde ilkbahar ya da sonbahar aylarında en çok tüy döker. Son zamanlarda stres olduysa o sorunu çözmeniz veya ilginizi istiyor olabilir. Bir düzen içerisinde taranmak ister uzun tüylü kediler yoksa sindirim problemi de çeker.
Size kısa bir bilgi vereceğim ve siz de bu doğrultuda gıda tercihinizi yaparsınız.
Balık tüyleri ve derisi için, tavuk kalbi için, kuzu eti de sindirimi için iyi gelen mamalardır.

pillikontes

@LadyAndCat yok zaten ince uçlu kedi tarağı kullanıyorum kıyamam ben hiçbir yavruma teşekkür ederim inşallah güzel haberlerle dönücez :))

pinarcaya

Bence de mevsimsel ya da mama kaynakli degil. Benim bu soruya verdigim cevap hep vetoskin oluyor. Arastirin derim...