3 Aylık English Cocker Cinsi Kızım Çok Fazla Isırıyor

fatma1925

başlarda araştırdım diş kaşıntısındandır dedim kemik diş kaşıma oyuncakları burgu çubuklar çeşit çeşit şey aldım fakat onlardan sıkılınca durum gene aynı öyle bir hal aldı ki artık ayaklarımıza ellerimize saldırıyor yürürken bize havlıyor ne yaptıysam engel olamıyorum dişleride büyüdükçe artık can yakmaya başladı ağzını tutuyorum hayır ısırma diyorum ama yok bana mısın demiyor. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?

17 CEVAP

sukomuru

Merhaba iki sene önce yazdığınız dertten muzdaribim.
3 aylık erkek amerikan cocker köpeğim durduk yerde hırlayıp havlayarak elimize ayağımıza atlıyor. 1 aydır bunu çözmeye çalışıyoruz diş kaşınması olabilir dediler ama değil çünkü dişi kaşınırken de geliyor ama bu öyle değil. Birden, dururken ya da yürürken ondan uzakta bile olsam havlayarak gelip ayağımızı ısırıyor bir gün serçe parmağımı koparacak diye korkuyorum. Sakin kalıp hayır diyorum ya da otur diyorum sert bir tonla ama bu sefer de hırlayıp tuttuğu neresiyse artık çekiştiriyor.
Özellikle iki sene önce olduğu için, siz de aynı cins köpekle yaşadığınız için soruyorum geçti mi acaba probleminiz ya da ne yapmam gerekir bunun ne olduğunu bir bilen var mıdır?
Bu şekilde ne kadar başa çıkabilicem bilmiyorum yardım edin lütfen ondan vazgeçmek istemiyoruz :(

Merhaba benim köpeğim de 4 aylık cocker spaniel aynı sizin yazdığınız gibi diş kaşımak için değil de hırlayarak ısırıyor ara ara oyun mu yapıyor bilmiyorum ama çok can yakıyor ve pek de oyun oynuyor gibi değil... sizin 3 aylık cocker’ınızda bu durum geçti mi acaba üstesinden nasıl geldiniz?