Mama Kabı Temizliği

Fel__2

Kuru mama kabınızı her gün yıkıyor musunuz? Ne kadar sürede bir yıkamak gerek?

21 CEVAP

Fel__2

Evet doğru söylüyorsunuz :) bende bu konuda konuştuktan sonra buzlukta tavuk kalmıştı diye aklıma geldi bi deniyim yicek mi diye üşenmedim sabahın 5inde gittim haşladım biraz da suyundan üstüne döküp verdim suyunu sildi süpürdü ama benimkinde de bi huy var peyniri de yaptığını yaptı kaptan yemiyo patisiyle yere atıp geri patisiyle alıp ağzına atıyo insan gibi :D bunu da öyle yedi valla komik bi çocuk

kayrae

her kedinin biyolojisi ve gereksinimlerinin büyük bir kısmı tabii ki aynıdır :)
hiçbir kedinin fizyolojisi kuru mamaları yani bol bitki temelli gıda içeren yiyecekleri işlemeye uygun değildir.
kedi dediğimiz inatçıdır sadece. başta anlamadan etmeden reddeder. bir bakmışsınız iki gün sonra deli gibi yiyor o yiyeceği.
çiğ beslenmeye geçiş yapmayı düşünürseniz seve seve yardımcı olurum :) sırf kediniz inatçı diye bu fikri çöpe atmayın. ne inatçı kedileri çiğ beslenmeye geçiş yaptırdım hatta hala yaptırıyorum. şahidim yani o yüzden bu kadar rahat söylüyorum :)

LadyAndCat

4 tane tekli 1 tane çiftli mama kabımız var. Evet Abarttım :))
Hangisi temizse onu veriyorum ve bulaşık makinesinde yıkıyorum.

LadyAndCat

Fel_2;
Cins cins bunlar :))
Çocuk peyniri eliyle yemeyi daha uygun görmüş demek ki hahaha
Benimki de bazen bazı şeyleri mama kabından yere çekip yerde yiyor. Tercih yapılıyorlar. Kendi karakterleri, kişilikleri var.

serpilbiyik

çiğ yumurta kediler icin çok zararlı diye biliyorum. fakat haşlanmışin bir zarari yok

Bazen günde 2 kere yikadigim oluyor ama genelde her gün 1 kere yıkıyorum. Empati yaparsanız zaten otomatik olarak her gün yıkamaya başlıyorsunuz :)