Brit Care Kullananlar

Catloveerr

Kediniz severek yiyor mu? Tüy dökümüne ve dışkıya nasıl etki etti? Matisse kullanıyoruz kedim çok seviyor fakat bu mamaya başladıktan sonra tüyde kepeklenme oluştu. Başka mama arayışı içerisindeyim. Çok güzel çeşitleri var fakat yağ ve protein oranları yüksek. Kısır bir kedinin mamasının içerisindeki yağ oranı en fazla kaç olmalı bilen yazarsa sevinirim.

30 CEVAP

TATA4242

Zaten kurutulmuş et olarak hesaplama yapmadım,tavuk ve ördeği gerçek et olarak,kalorisini hesapladım ve hala soru işareti :):)gerisi nerden geliyor,bu kadar kalorinin.

TATA4242

Pirinç içerisindeki nişasta özelliği ile,bünye tarafından şekere çevrilir :):)bu yüzden pirinç içermeyen ürünleri önerdim,en azından onları alması daha iyi.

Catloveerr

@tata4242 tahılsız tercih edin demişsiniz neden? Ve protein fazla olmasının zararı var mı? @sselin1 bir keresinde bu cins kedilerde bir şeyin fazlası zararlı demiştiniz sanki.

Sselin1

Tata tutup mamadaki etin kalorisini hesaplamissin ya :) ayni hesaplamayi n&d dusuk tahillida da yaparmisin :) bu arada cocco da %15 somon unu da var onu da hesaplaman gerekirdi :) tabiki pirinc icermesin isteriz mamalar ama misir, patates, yada bugday iceren mamalar icinde aynisi gecerli onlardada nisasta yüksek. Bu mamayi zaten n&d tahilsiz, acana, orijen, instinct gibi mamalarla kiyaslamiyoruz ki onlari alamayan yada memnun kalmayanlar icin kac tane mama önerebilirsin? Brit care tahilli mamalar icerisinde güzel bir secenek.

TATA4242

Ben aslında Çekyalıyım ondan eleştirdim,neyse bizim göylünün kedisi bundan yedi,şimdi baksana aslan gibi oldu,şaka şaka.Çok iyi bir mama değil ama çok kötüde değil,yani en azından matisseden iyidir.Şimdi kalkıp Farminacılar linç eder ama olsun,Matisseye aşırı sinir oluyorum :)Keşkem matisse Farmina ürünü olmasaydı o derece,güvenimi sarsıyor.

Sselin1

Evde kendiniz yapabilirsiniz. Hazir vermek zorunda degilsiniz. En basiti sebzeli tavuk cigeri yapin haftada 2 gün verin hem besleyici hem de ucuz :) 2 gün aldiginiz balikli konserveyi verirsiniz. Geriye 3 gün kaliyor bir gün yarim yumurta bir gün yogurt, 1 günde Kemikli et suyu verdiniz mi hergün sivi alimini desteklemis olursunuz :) bir de zerdacal cok faydali cogu mama da bulunuyor. Mamaniza serpebilirsiniz.

Sselin1

Az suda haslamaya calisin. Bu sekilde daha lezzetli oluyor. Ya da daha da az suda haslama degil normal sote seklinde pisirip deneyebilirsiniz alismasi icin en azindan. Benim kedim ciger haslamasini yememisti sote seklinde verince bayilarak yedi. Ya da hamsiyi firinda pisirip deneyebilirsiniz. Illaki bir seyleri sevecegini düsnyorum

Catloveerr

İnşallah sever. Ciğeri haşlayıp püre şeklinde verdim patates pirinç eklemiştim sokaktakiler için ama yemedi. Ciğeri haşlayıp veriyorum yine yemiyor. Hindi suyu sevmişti ama tavuğa da alışır belki

@sselin1 o zaman bende kullanmıyım zaten kedim de zar zor yiyiyor bi alışamadı kısır mamaya daha 1 ay önce kısırlaştırıldı ama benim kedim erkek o yüzden sıkıntı olur diye korkuyorum sizin kediniz de mi erkekti?

Catloveerr

Çok teşekkürler sizin yorumunuzu bekliyordum aslında :). Kedim erkek idrar yolları için sorun olur mu? Deneyeceğim bakalım sevecek mi. Tüylere çok iyi gelen çeşidi varmış fakat yağ oranı yüzde 20. Kedim en son ağustosta 4.5 kiloydu şimdi artmıştır kilosu fakat gün içinde koşturup oynuyor sürekli oynatıyorum. Protein fazla olmasının zararı var mı? (british shorthair)

Catloveerr

Evet bilmek iyi tabi ama yavaş yavaş öğreniyorum. Kuru mama olayı çok karışık hep bi eksik var filan seçmek çok zor

TATA4242

Daha bu iyi günleri ve matisse niyeyse,tüy sorununda Ndden bile kötü :)Nd düşük tahıllı bile ne kadar ucuzdu vay bee,yaramızı deşmeyiniz :):)

Catloveerr

Teşekkür ederim ikinize de. Selin hanım eklem ağrısı için takviye önermişsiniz kedim scottish fold değil. Haftada bir yaş mama veriyorum daha uygun fiyatlı olsa daha çok vereceğim aslında ama maalesef. Valla napsam nasıl daha fazla yaş mama veririm diye düşünüyorum hep. Reflex plus essential serisini deneyeceğim et oranı baya yüksek ama güvenilir mi bilmiyorum. Normalde schesir kullanıyoruz.

Catloveerr

Biliyorum evde yaş mama yapabileceğimi ama kedim alışık olmadığı için yemiyor. Yoğurt da önceden yerdi artık yemiyor. Dediklerinizi uygulayacağım

Catloveerr

Sadece kuru mamayla beslemişler hiçbi şey bilmiyor yemiylr