Kendinizin Dişini Fırçalıyor Musunuz

Kbr66

Anket

Evet
(11 oy)
Hayır
(23 oy)
Toplam (34 oy)

Merhaba benim kedimin dişlerinde tartar oluşumu ve diş eti çekilmesi başlamış. Vet hekimi yaş mamayı komple kesmem gerektiğini söyledi ama diş fırçası gibi bi şeyden bahsetmedi şimdi araştırınca karşıma çıktı diş fırçalamak gerekli midir ve kediler fırçalatıyor mu

21 CEVAP

mmhureyre

yaş mama çok kullanmıyorum, hastalandıklarında iştahları olmayınca kuru mamaya ya da arada ödül olarak veriyorum yaş mamayı, fırçalayamıyorum da dişlerin sayımız çok bizim çünkü. ama sularına hafta birkaç kez klorheksidinli ağız temizleme solüsyonundan koyorum. yine de fırçalayanlar en doğrusunu yapıyor sanırım. ilerde diş çürüğü olursa çok üzülürüm tabi ki

Mirtip

Bir girişim olarak kalıyor her seferinde :(

LadyAndCat

Evet diş macunu da var onlara uygun. Ben Trixie Diş Macunu aldım. Et aromalı en azından.

Ecerana

bn et aromalı diş macunu almıştım yaklaşık 6 ay önce ama kedimin sağlık sorunlarından dolayı stres olmasın diye bi ara fırçalamayı bıraktım dün macunu skt baktığımda mayıs 2020 diyor ve daha şişe dolu yanii baya var sizce diş macunu tarihi geçse bile kullanılır mı? bir de bn normal oda da tutuyordum diş macununu et oramalı olduğu in dolaba mı koymak gerekirdi

LadyAndCat

Daha 3 ay var tarihinin bitmesine bence kullanabilirsiniz. Ben de buz dolabına koymuyorum.

Fablemoon

Haftada 1 kere fırçalanması gerekiyor