Kedi Mamaları Ve Dişleri.

Katya06

Merhaba. Kedimin arka dişlerinde tartarlar oluşmaya başlamış :(( Fırçalıyorum. Şuan herhangi bir macun veya yağ kullanmıyorum çünkü önce fırçayı tanımasını ve sevmesini istiyorum. Kullandığınız mamaların ve kedilerinizin diş durumlarını yazar mısınız? Bu konuda mamalar arasında bir karşılaştırma yapalım.. Mamaları hep besin değeri ve f/p açısından karşılaştırdık. Bu konuda yeterince konu ve bilgi sahibi olduk sanıyorum. :) Birde mamaları dişlerdeki duruma göre karşılaştırmak istiyorum. Elinizle kedinizin arka dişlerini kontrol edip bana yazarsanız çok sevinirim.. Bu problemi ilerlemeden çözmek istiyorum :)

22 CEVAP

Katya06

Malesef normal diş fırçası olmaz :(

ZehraBulutt

Valla benimki de fırçalamaya çalışınca ısırıyor fırçayı, 3-4 kullanımda çöp oluyor fırça, öbür oğlum uslu uslu bitmesini bekler onun fırçası yepyeni kalıyor. Yani fırçayı ısırtmak da hiç yoktan iyidir bence, hayvan ne kadarına izin veriyorsa o kadar yapılmalı bence strese sokmayı sevmiyorum, zaten diş etleri için tedavi gördü bir sürü şeyler kullandık, bir işe de yaramadı boşuna eziyet oldu yavruma.

Kuzucansu44

Benim kedilerim hiç itiraz etmiyor, hoşlarına bile gidiyor olabilir. Ben hindistan cevizi kullanmadım,bu dünyada kokusundan nefret ettiğim nadir şeylerden. Bu yüzden ben direkt macun almıştım. Bir sorun da yaşamadım

Katya06

Benim kızımda sevmiyor ama biraz fırçalayarak biraz ısıttırarak bu işi hallediyoruz. Bugün ilk defa evde yaş mama yaptım. Artık hazır mamaya veda ettim yoksa gidecek bizim dişler :)

Kuzucansu44

@ZehraBulutt teşekkür ederim, deneyeceğim

Hemen fırçalamaya başlıycam inşallah fırçalamama izin verir, biraz geç kalmış olabilirim 15 aylık olcak
instagramda @2kedi2aslan1ev diş fırçasını ısırtıyordu öylede temizlenir heralde demi dişleri ?

ZehraBulutt

@Kuzucansu44 benim kullandığım hindistan cevizi yağı kokmuyor hiç kokusu yok, hatta ben de şok olmuştum açınca çünkü hindistan cevizi kokmasını bekliyordum. Hepsi böyle mi bilmiyorum tek bir marka kullandım şimdiye kadar, doa kozmetikten aldım.