“Sahte” Fotoğraf Yarışması

Anonymus915830

Merhaba arkadaşlar, biraz konu dışı olacak ama... Bu gözler sahte beğeni atanları gördü, 20-30 hesap açıp kendi fotoğrafına beğeni atanı da gördü de bu kadarına pes. İnsanlar artık kendilerine ait olmayan fotoğraflarla yarışmaya katılıyorlar. Herkesin kedisi, köpeği kendine zaten dünya güzeli. Başkalarının fotoğrafını çalıp yüklemek nedir. Örneğin şu an yarışmada 1. olan SevimliDost isimli kullanıcının Teddy isimli köpeği ona ait değil ve bu şekilde sahte fotoğraf yükleyenlerden o kadar çok var ki. Artık tepki göstermek istedim. Zaten her gördüğümü petlebiye bildiriyorum gerekeni yapıyorlar ama bu kullanıcılar uslanmıyorlar. Bu kişiye güzel bir şekilde fotoğrafı kaldırmasını çünkü ona ait olmadığını söylememe rağmen yorumumu sildi, ben de petlebi ailesine ulaştım tabii ki. Gerekeni yapacaklardır her zamanki gibi. Sizleri de bu konuda uyarmak istedim beğeni yaparken dikkat edin gerçekten hakedenlerin hakkını yiyenlere istediklerini vermeyelim. Buyrun bu da o köpeğin gerçek sahibi, orijinal sayfası. Ayıp!

https://www.instagram.com/p/BTBjTqFBM51/?igshid=1gidpr283tr9w

24 CEVAP

Anonymus915830

@dilaraxx evet tabii canım daha kaç taklalar atarlar kim bilir. Uyarılmaktan anlamıyorlarsa şikayet ediyorum ben de, her gördüğümde de üşenmeden edeceğim elime yapışmıyor. Hakkı olan kazansın yeter benim için, ben sen, o ya da başkası ❤️

dilaraxx

aynen öyle :)

sarmanbirkedi

Bence bir kısıtlama getirilmeli mesela bir haftada sonuçlanıyor ya yarışma sadece 1 haftadan uzun ömürlü hesaplar oy versin. Ya da pati puanı binin altında olanlar oy vermesin vs vs. Petlebiyle iletisime gecen arkadaş bunu mail atabilir

Anonymus915830

@sarmanbirkedi evet böyle çözümler sunabiliriz tabii ki ben yine mail atarım belki yapılır neden olmasın

Bulutcemre

Ben oğluşuma ve bana yararlı olur diye düşünüyordum ama pek beklediğim gibi olmadı. Yani tabi ki sitenin çalışması kötü değil. Soru sorduğumda vs.cevap alıyorsun.Ama psikilojik açıdan iyi gelmedi.Evde kalınca buraya sarıyor insan okudukça sinirleniyor tabi.Yani soru cevap okumazsan iyi.Ne insanlar var.Zaten günlük hayatta kimlerle muhattap olmak zorunda kalıyoruz .Böyle bir sitedede saçma sapan insanların yaptıklarını görüp iyice kafayı yemek istemiyorum. Fikir güzel ama insanlar her yerde olduğu gibi yine suistimal ediyorlar bunu da.

Anonymus915830

@epiglottis böyle durumlarda petlebi ailesine mail atın ben gerekeni yapacaklarına inanıyorum. Daha öncesinde benim ulaşmam üzerine fake fotoğraflar kullananların fotoğraflarını sildiler, yine ilgileneceklerdir. Bu şekilde kazanan onlarca insan var yaptıklarını büyük bir şey sanıyorlar ama hak yiyorlar

Fatih55

Bu sahte hesap açıp beğenme olayını görmedim ama tahmin ettim yani, site güzel bir etkinlik tarzı birşey yapmış yani ne gerek var bu tarz şeylere, :) 50 TL ile zengin olacak arkadaş var ise özelden mj atsın ben o arkadaşa göndereyim:DD dediğim gibi görmedim fakat tahmin edebiliyorum

Bulutcemre

Düzeltme:Psikolojik

Anonymus915830

@Bulutcemre ben çok uzun zamandır üyeyim buraya siz deyin 4 ben diyeyim 5. Öyle insanlar hep vardı daha da olmaya devam edecek önemli olan bu konuda biraz da olsa insanları bilinçlendirmek, gerçi her ne kadar çabalasakta dediğimiz gibi her zaman olacaklar...