Tirmalama Tahtasi Nasil Aliskanlik Yaptirilir..allah Razi Olsun..

erturkzehra

Kedime Tirmalama tahtasini hic kullandiramiyorum nasil aliskanlik ediniriz...allah razi olsun

21 CEVAP

aysglklm

Biz yumuşak plastik gibi bir malzemeden sehpa aldık, onu tırmalamayi cok seviyor koltuklara hiç dokunmuyor uygun bişey zaten deneyebilirsiniz

kedi otu ya da spreyi sürmeyi deneyin

Zeynucka

Ben ödül mamasıyla alıştırdım açıkçası.baktım kanepe,baza teker teker gitmeye başladı dedim ben bir önlem alayım:) bir akşam ben ayaktayken kendiliğinden tırmalama tahtasına gitti kalktım ödül maması verdim.öyle öyle alıştı.şimdi de her uyandığında ödül maması almak için tahtaya gidiyo ama ben yutmam:)

LadyAndCat

Zehra Hanım;
Kedinizi tırmalama tahtasının yanına götürün ve ellerini alıp nasıl olacağını gösterecek şekilde tahtaya sürtün bunu günde birkaç defa yapın ki öğrensin.Yavruysa çoğu şeyi zamanla öğreniyorlar.

hcerenk

benimkiler sürekli tırmalama tahtasında. daha hiç koltuk kanepe mahvetmişlikleri yok. 1 yıldır da beraberiz.
küçükken her koltuk kanepeye uzandıklarında kollarından tutarak tırmalamaya götürdük. patileri ile tırmalama hareketi yaptırdık. kendiliğinden gittiklerinde ise ödül krakeri verdik. şimdi uyanır uyanmaz ya da yanından geçerken hop çubuğa sarılıveriyorlar.
6. aydan sonra upuzun bir tırmalama direği aldık. 110 cm. onu daha rahat kullanıyorlar. boydan boya esniyorlar. kediler tırmalama kullanmaz diyip geçmeyin, devamlı ve doğru eğitim ile pekala da kullanıyorlar.

hcerenk

benimkiler sürekli tırmalama tahtasında. daha hiç koltuk kanepe mahvetmişlikleri yok. 1 yıldır da beraberiz.
küçükken her koltuk kanepeye uzandıklarında kollarından tutarak tırmalamaya götürdük. patileri ile tırmalama hareketi yaptırdık. kendiliğinden gittiklerinde ise ödül krakeri verdik. şimdi uyanır uyanmaz ya da yanından geçerken hop çubuğa sarılıveriyorlar.
6. aydan sonra upuzun bir tırmalama direği aldık. 110 cm. onu daha rahat kullanıyorlar. boydan boya esniyorlar. kediler tırmalama kullanmaz diyip geçmeyin, devamlı ve doğru eğitim ile pekala da kullanıyorlar.