Kedimi Ayırmalımıyım?

anjelik123

Kedim hamile mayısta doğumu olucak hayırlısıyla ve yavruları sahiplendirince kısırlaştırıcam. Tomy 8aylık oldu geceleri miyavlıyor bunun nedenini sormuştum ama hiç koku bırakmıyor yada anormal bi belirtisi de yok. Annesiyle önceki gibi oynuyor üstüne çıkıyor kovalıyor ısırıyor bazen annesini yalıyor ama sürekli dayak da yiyor. Annesinden ayrı kaldığında onu arıyor. Sorum şu yavrular olduğunda erkek kedimi ayırmam gereklimi yavrulara zarar verirmi veya bi kıskançlık yaparmı?

26 CEVAP

bbeyzvv

sorunuzu tam anlamadım ama burnu kuru mu? burnu kuruysa burnu tıkanmıştır tuzlu suyla silin burnunu kuru değilse horlama olabilir benim kedilerim çok horluyo mesela ve bu da normaldir

bbeyzvv

sancı geliyodur herhalde yavrular hareket ediyorsa sorun olacağını sanmıyorum

anjelik123

Teşekkürler

anjelik123

Teşekkür ederim.

anjelik123

Tam bir anne kuzusu ayrı kalınca hemen miyavlamaya başlıyor. Gidiyo yalıyo hemen oynamaya çalışıyor ama dayaktanda kaçamıyor :D inşallah bi sıkıntı yaşamam yorumlar birazda olsa rahatlattı teşekkürler:))

anjelik123

Erkek kediler yavruları boğuyor diye biliyorum o yüzden tereddütte kalmıştım.tomy şuan bile bunaltıyor sürekli annesiyle oynamaya çalışıyor bir oraya bir buraya koşturmacalar bişey olcak ikiside zarar görecek diye korkar oldum

anjelik123

Tanıdıklarıma sahiplendiricem. Kısırlaştırmayıda yavruları sahiplendirdikten sonra olucak.

anjelik123

@bbeyzvv bir soru daha sorayım kedim geceleri uyurken kavga eder gibi ses çıkarıyor bu normal mi rüyamı görüyor yada başka bi durum mu vardır?

anjelik123

Yok kuru değil. Horlamada değil horlamayı köpeğimden biliyorum. Sanki bebekleriyle iletişime geçiyor :) ve bu genelde geceleri oluyor. Kediler kavga ederken bi ses çıkarırlar ya onun gibi yapıyor anlam veremedim

anjelik123

Arkadaşlar tomy sürekli herayla uğraşıyor poposunu kokluyor ensesini ısırıyor. Herada sürekli dövüyor onu tomynin totosuna bir kaç kere vurdum (sert değil nazikçe uyarı manasında) ama hala anlamıyor yapma hayır diye sesimi biraz yükseltiyorum gene aynısını yapıyor bebeklere zarar gelirmi?

anjelik123

Güncel..