Acil Hamile Kedi!!

Mogimo02

Arkadaşlar merhaba hamile bir kedim var şuan 9den beri miyavliyor yer arıyor ve surekli degistiriyor. Artik şüphelenmeye basladim acaba kasılma yok. Normalde bu saatlerde hep uyurdu ama durmuyor 9dan beri. Ne yapacagimi şaşırdım gecenin bu saatinde. Odaya kitliyorum orada dogursun diye ama ordada kapıya gelip miyavliyor ..

19 CEVAP

Zeke

2 hafta arayla bahçedeki 2 kedim doğum yaptı. Hatta 5 gün önce başka bir kedi daha gelip doğurmuş bodruma :D annem denk gelmiş onunla da.
Ortak özellikleri doğumdan 1 gün önce aşırı sevilmek istemeleriydi..
Tabi bize alışık oldukları için.
Çok sevecen oluyolar, yer arıyolar, popolarını farkedilecek kadar sık yalıyolar. Doğumdan önce de suyu geliyor.
Arkadaşların dediği gibi sessiz kuytu loş bir ortama kutu hazırlayın.
Size de 2. kutuyu öneririm çünkü çok kirlenebiliyor doğum esnasında.
Kendi haline bırakın, telaş yapmayın. Doğum başladığında anlarsınız, belki de odaya girdiğinizde süprizlerle bile karşılaşırsınız:)
Bol su içirin doğum sonrasında. Yaş mamayı daha kolay yiyorlar tabi.
Doğum öncesi değil de sonrası daha zor oluyor açıkçası, sürekli ilgilenmek kontrol etmek için birkaç günüm uykusuz geçti benim..

mavitilki

Kilitlemeyin bazı kediler güvendikleri insanları yanına ister. Doğum sancıları başlamıştır muhtemelen. Doğum yapacağı bir alan hazırladınız mı? Hazırlamadıysanız hazırlayın. Rahat rahat doğursun hayvancık. Sakin olun, panik yapmamaya çalışın. Siz paniklerseniz o da panikler. Sakin sakin uzaktan izleyerek destek verin. Gerisini dişi kendi halleder. Bebeğin doğum kanalından başı geldikten sonda uzun süre çıkamaması vs gibi bir durumla karşılaşırsanız vakit kaybetmeden veterinerinize başvurun. Annenin göbek bağlarını kesememe ihtimalini araştırın ve hazırlıklı olun. Bunlar illa ki olacak diye bir şey yok ancak olma ihtimali var. Kolay gelsin ve geçmiş olsun şimdiden.

mavitilki

Kilitlemeyin bazı kediler güvendikleri insanları yanına ister. Doğum sancıları başlamıştır muhtemelen. Doğum yapacağı bir alan hazırladınız mı? Hazırlamadıysanız hazırlayın. Rahat rahat doğursun hayvancık. Sakin olun, panik yapmamaya çalışın. Siz paniklerseniz o da panikler. Sakin sakin uzaktan izleyerek destek verin. Gerisini dişi kendi halleder. Bebeğin doğum kanalından başı geldikten sonda uzun süre çıkamaması vs gibi bir durumla karşılaşırsanız vakit kaybetmeden veterinerinize başvurun. Annenin göbek bağlarını kesememe ihtimalini araştırın ve hazırlıklı olun. Bunlar illa ki olacak diye bir şey yok ancak olma ihtimali var. Kolay gelsin ve geçmiş olsun şimdiden.

Mogimo02

Karnına dokundurtmuyor.. kutu yaptım ustunu kapattim sectigi girmeye çalıştığında oraya kutu koydum. Hic bir sekilde sabit kalmıyor. Daracık hareket edemeyeceği alanlara girmeye çalışınca açıyorum oralari ama vazgeçiyor. Acaba sanci var ama kasılma mi yok diyorum. Umarim bebekleri icerde ölmez