Bonacibo/Mystic

felix_cat

Anket

BonaCibo
(12 oy)
MyStic
(30 oy)
Toplam (42 oy)

Sokak kedilerine bu 2 mamadan 1ini alacağım.2 side kg başı aynı fiyata geliyor.(bonacibo-mito beraber alınca kilosu aynı oluyor).Bonacibdaki eti yazayım

Ürünlerimizin üretiminde kullanılan hayvansal kaynaklı proteinler tavuk eti, kuzu eti ve balık eti kullanılarak elde edilmiş un ve püre olarak kullanılmaktadır. Hem hijyenik koşulların nedeni ile hem de mama üretim teknolojisi gereği ürün üretiminde taze et kullanımı yapılamamaktadır .Ülkemizde istenilen kalite ve standartta hayvansal kaynaklı hammadde bulunamaması sebebi ile hayvansal kaynaklı hammaddelerimiz Avrupa ülkelerinden temin edilmektedir. Balık unu ve balık yağı Karadeniz bölgemizde çıkan hamsilerden elde edilmektedir. Hammaddeler tüy, gıda, ayak ve kafa bölümleri ayrıldıktan sonra biz insanların tüketebildiği bölümler kullanılarak üretilmekte ve besinsel değerlerini kaybetmeden hijyenik şartlar sağlanması için ısıl işlemle üretilmektedir .

Bu durumda hangisini tercih etmeliyim?İkisindede et var sonuçta.

Ayrıca belirteyim sokakta hafif kilolu nir kedi var ona kısır mama mı alayım adult mu

eğer mystic alırsam ya sadece kısır yada sadece adult alacağım

23 CEVAP

felix_cat

Tombik olması neysede gün büyu yiyiyp uyuyor.hareketlide değil pek fazla.endişeleniyorum.erkek kedilerden bile bile kilol:)

bmcat

Sadece fiyat ile alakalı olmasa da eğer ciddi farklar varsa bir fikir verebilir. Pahalı olup fiyatına göre kalitesiz de olabilir ama çok ucuz bir mamayla Orijen arasında fiyat farkının bir nedeni var. Ya da Acana'da kullanılan et unu ile market mamasındakinin bir olduğunu kabul etmemiz gerekiyor o zaman neye göre mama seçeceğiz.

Dediğiniz örnekten mesela F/P ürünler olur bilinen markalarla kağıt üzerinde benzer özelliklere sahiptir ancak genellikte pratikte aynı sağlamlık ve kalitede çıkmadığını kendi tecrübemden söyleyebilirim en azından. Sadece fiyat-marka ile karar vermeyelim zaten ama bunları da değerlendirmek gerek.

Yurt dışında da muhtemelen tek faktör olmasa da kalitesine göre mamalar oranın piyasasına göre ucuz veya pahalı oluyordur Acana da oraya göre pahalıdır. (alım gücüne göre ucuz olabilir ama oradaki piyasaya göre pahalı) çünkü her şekilde daha iyi bir içerik kullanmak daha maliyetli olacak.

minky

Ben bonacibo diyeceğim.Aslında evet mystic içerik olarak iyi ama içerik olarak bu kadar iyi olan bir mama neden kullanan herkeste dşkıyı bu kadar kötü kokutsun ki?Sebebi yanlış diyet.Ben BonaCibo kullandığım zamanda kedim sağlıklıydı.Tüyle.ri dışksı her şeyi.Ama mysticin içeriğinin daha iyi olduğu doğru

mylys

sanırım eniyisiysticile bonaciboyu dönüşümlü vermek.mystic adult alayım şimdi.birdahakine bonacibo

minky

Bence de 2 mamayı dönüşümlü vermek mantıklı.Ben mystic alacağım aslında ama hem firma yeni hem mama.İçeriğin doğru olduğunu da varsayıyorum.MyStic daha iyi.Sonra diyorum yokk bonacibo.Mesela bonaciboda vitaminler

Vitamin A 25.000 IU/kg Folik Asit 2,67 mg/kg

Vitamin D3 1.500 IU/kg Niyasin 50 mg/kg

Vitamin E 150 mg/kg Biyotin 0,28 mg/kg

Vitamin K3 0,36 mg/kg Bakır (Sülfat olarak) 18 mg/kg

Vitamin C 25 mg/kg Çinko (Sülfat olarak) 95 mg/kg

Vitamin B1 14,94 mg/kg Çinko (Şelat olarak) 20 mg/kg

Vitamin B2 12,36 mg/kg Manganez (Sülfat olarak) 30 mg/kg

Vitamin B6 13,36 mg/kg Selenyum (Selenit olarak) 0,3 mg/kg

Vitamin B12 0,08 mg/kg Taurin 2.200 mg/kg

Pantotenik Asit 14,98 mg/kg

Daha iyiyken mysticte et oranı daha iyi.Çok karışık bir konu bu mama

SerkanO

MyStic duymamıştım, ben sokak kedilerime Bonacibo alıyorum. Severek yiyorlar ama içeriğine çok hakim değilim. Tüyleri gayet güzel gözüküyor

minky

Aslında içerikten siyade kediye iyi gelmesidd önemli.Mesela ben sokakdakilere mystic vericem ama tüyleri çok dökülecek.O zaman geç.Demek ki kediye yaramamış.Mesela ben sokaktakilere micho ve bınacivo verdiğim dönem bana sürtündüklerinde en fazla 1 tüy geliyordu.Fakat reflex verdiğim zamanda her yerim tüy oluyordu.Tabi eğer mystic iyi gelse onu kullanmak mantıklı ama bonacibo iyi geldiyse sokak kedilerine devam edebiliriz

Carathras

Arkadaşlar dışkı kokusu ile bir mamanın kalitesini nasıl kıyaslayacağız bence yanlış bir kriter şimdi N&D de kokutuyor kötümü demeliyiz ?