Kızgınlıktayken Kısırlaştırma

sekerfare21

Kedim bugün kisirlastirma ameliyatini oldu. Veterineri kizginliktaydi dedi ama hic belirti gostermiyordu. Zorlanmislar ameliyatta biraz ama basarili gecti dedi. Sadece kedinin yagli oldugunu soyledi veterineri ama kilolu bir kedi de degil bana garip geldi. O yuzden dikisi pek iyi olmamis. Dikis fotograflarini koydum anlayan biri bakarsa sevinirim.
Durumu iyi ama hic narkoz yemis gibi durmuyor, sadece deli gibi evi geziyor.

30 CEVAP

sekerfare21

Tesekkurler. :) Bence de yagli olmamali. Belki de mama satma amaci vardi, cunku hill’s yas mama satti 25 tl’ye bir adet. Ustelik evde n&d var demistim.
Yakaliga gerek olmadigini soyledi. Kendisine gelmesini bekliyorum simdilik evde dolaniyor yarasiyla ilgilenmiyor.

sekerfare21

Ameliyattayken bir yavrusunu sahiplendirdim bir de. Ona ne tepki verecek merak ediyorum. Umarim coktan unutmustur onu da.

Anonymus552223

Saklanmaya yer ariyorlar. Banyoda usutebilir. Yuva yapin ona odada. Altina bisey serin karwnlik olsun. Yastiklardan falan cocuklarin yaptigi cadirlar gibi bisey yapabilirsiniz

Cansumuezza

Sekerfare pardon artık sorun yasamazsiniz dedim sizi başkasıyla karıştırdim :)) ama yinede yaşamazsınız inşallah

sekerfare21

Yuvasi var o sekilde. Bir masanin icine battaniye serdim, ustune de battaniye orttum ama kullanmadi orayi nedense. Biraz kendine gelsin cagirarak yerine gotureyim, kuxagima almak istemiyorum. Banyoya da ne olur ne olmaz bir seyler serdim.

Minikmuezza

Kisirlastirmadan once benim kedimin alt gobek bolgesi yani ameliyatin yapildigi yer bingil bingil sallaniyodu yururken elimle oynardim hatta cok sevimli dururdu o yagli bolge simdi dumduz oldu operasyon sonrasi

GlsmKrpk

Geçmiş olsun

sekerfare21

Yavruyu annenin dikislerini yalarken yakaladim. İkisini ayirdim ama evde baska kimse yok hangisiyle ayni odada kalsam bilemedim. :D Kedim su an robot gibi ama acil bir sey olabilir. Yavru cok hareketli ve durmuyor. Aslinda iki yavrusunu da korkmayip bugun sahiplendirseymisim daha iyiymis.

hermosaMia

Bizde aynı durumu yaşadık hiç belirti yoktu ama kızgınlıktaymış ve bebeklikten karında bir yağ dokusu sonra biraz ödemimiz oldu ama tedavi sürekli vet. kontrolü sorunsuz atlattık .Veteriner değilim ama dikişi güzel görünüyor bana göre :) yalayıp yalamadığını kontrol edin eğer yalıyorsa ben elbise dikmiştim işe yaramıştı.Geçmiş olsun :)

Anonymus552223

Siz niye yaninda degildiniz:(

sekerfare21

Karanlik oldugu icin banyoda uzanmak istiyor. İzin vermeli miyim bilemedim? Ne dersiniz, bir sey serip orada oturmasina karismiyim mi? Cunku buzdolabinin arkasina giriyor.

sekerfare21

Gercekten mi? Benim de en secdigim sey gobegiyle oynamak ama fit olmak da yakisir kizima. :D

sekerfare21

Tesekkurler, aslinda simdi dusununce son iki gundur baya huysuzdu kedim. Kizginlik baslangicinda olabilirdi belki de. Ben cocuklari cok yoruyor diye dusunmustum basta.
Yalayip temizlemis yarasini ama veterineri bir sey olmaz dedi yalamasi icin. Simdilik bir sey yapmak istemiyorum o yuzden.

sekerfare21

Kedimin davranislari ameliyattan ne kadar sure sonra eski haline doner ya. Hic ameliyat olmus gibi davranmiyor baya ayakta ama cok tepkisiz her seye. Uzaklara dalip gidiyor hep. Normal mi yoksa ufak bir travma mi yasadi veterinerde emin olamiyorum. Veteriner korkusu cok fazla ve sonuncu da ben yaninda degildim ve ona nasil davrandiklarindan emin olamiyorum.

sekerfare21

Yaninda durabilecegimi bilmiyordum. :( Bana sadece biz size haber veririz dediler.