Kedisini Hiç Kampa Götüren Veya Dışarı Çıkartan Var Mı ?

esincosgun

Merhaba. Hobi olarak kamp atmayı çok seviyorum. Ancak kızım eve geldiğinden beri pek yerimizden kıpırdayamıyoruz. 6 aylık şapşal bir tekir kızımız var ve kızımı da kamplara olabildiğince alıştırmak istiyorum. Yapı gereği kediler pek ortam değişikliği yapmaktan hoşlanmaz biliyorum buna rağmen en azından denemek istiyorum. Göğüs tasması ile kontrol edebilirim diye düşünüyorum. Ancak ilk başta sokağa mı çıkartmalıyım yoksa yakın mesafede ki kimsenin olmadığı ormanlık bir alandan mı bilemedim. Nasıl alıştırabilirim tavsiye verebilirseniz çok iyi olur :))

18 CEVAP

ayays

Bu kadar strese girmesine değer mi? Bazen onlardan çok fazla şey bekliyoruz. Kediler bu konuda köpekler gibi değil maalesef.

Kediyi tasmaya alıştırma şansınız var, ilk etapta evde, sonra kapı önünde, sonra mahallede şeklinde bir ay içinde kısmen alışıyorlar. Benim oğlumda öyle oldu.

Ama kampa girecek. Bambaşka ve bir sürü koku. Düzeni değişecek, alanı koskoca kamp içinde çok kısıtlı olacak, kum alışkanlığına bağlı tuvalet stresi de yaşayacak. Köpek gibi tasmasiz dur deyince durmaz. Ve gerçekten bundan hoşlanmadigi zaman strese girebilir.

tekir_boncuk

Kedimi piknige götürdüm, balkondan soludugu beton havasından bin kat temizdi çünkü ormanınki. Ama çok dikkatli oldum kafese koysam bile kafesin kapısını elimle tuttum veya göbeğimi dayadım öyle yürüdüm indigimde, gerçekten bu kısım eziyet. Sonuç olarak, piknik boyunca toplam 4-5 insan yakinimizdan geçti ve o sırada korkup pusma pozisyonu aldı ama insanlar geçmediği zaman sevdi bence. Saatler sonra alıştı. Ben yinede çimlerin üzerine uzun bir örtü serdim kedim orada oturdu malum hastalık var çimlere tuvaletini yapmış olabiliyor başka hayvanlar. Onun dışında kafese koyarken bile tasması takılı koyun, tasmanın ipini kafesi tuttuğumuz yere bağlayın yani hem kafesin tutma yerini hemde tasmayi ayni anda tutun. Kedim arabaya bile alıştı hatta arabada uyuyor stres falan kalmadı ben ciğerleri sağlam tutmak istedim

tekir_boncuk

Anaa 2016