Dis Hakkinda

Ozge00

Kedimin dislerinde sari lekeler olusmaya baslamisti son birkac gundur. Vet haftada 1 fircala dedi. Ne yaptiysam fircalayamadim. Solusyon falan sordum ama oyle bi sey yok tam ise yarayan dedi. Hindistan cevizi yagi da etkili olmuyormus maalesef tam, birkac haftadir elimle fircaliyordum bu yagla. Isirmasi icin bir seyler aldim onlarida 1 dk cigneyip birakiyor zaten o tartara iyi geliyormus sadece ama kesin cozum degilmis. Anestezi ile uyutup dis temizligi onerdi. Kisirlastirma yaparken dis temizligi de yapalim dedik. Ondan sonra duzenli olarak fircalayin aksatmayin dedi. Cogu kisi bu konuda ikiye bolunmus durumda. Dogada da dis temizligi icin bazi bitkiler cigniyorlarmis. Biraz bilgi aldim ama baska veterinere de danisacagim icime sinmedi. Yillik dis temizleme yapiliyor sanirsam. Siz ne dusunuyorsunuz?
Nasil fircaliyorsunuz siz? Ellerim delik desik hep :(

19 CEVAP

Ozge00

Beaphar, trixie ve gimcat gibi markalaerin dis sagligi icin urunleri var. Onlar nasildir acaba bilmiyorum
Nano sprey duymadim. Ona da bakayim bir sorayim.
Bu konuda zman bir vet bulmak o kadar zor ki

Ozge00

Uyurken zar zor tariyorum hemen uyaniyor. Kaldi ki dis fircalama imkansiz nerdeyse. Agzina bile dokundurtmuyor. Odul mamasi yontemi de ise yaramadi. Zaten cok kendini sevdiren bir kedi de degil o yuzden kucagima alayim sakince fircalayim falan olmuyor. Zorla tutmaya calistim bu seferde ellerimi parcaladi hakli olarak. Kemik vermedim hic versem sorun olur mu ki? Parcalayip bogazinda kalirsa diye korkuyorum. Surekli bir seyleri cigner, isirir ama ayni etkiyi vermiyor sanirim. Firca istemiyor kesinlikle, elimle fircalama hareketi yapiyorum ne kadar isirsa da elimi. O da ise yariyor mu emin degilim. Umarim bi cozum yolu bulabilirz.

Ozge00

Ellerim yara icinde. Goren noldu diyor hemen :D beni jiletci saniyorlar sanirim

Ozge00

1 yasina girmek uzere. Karsilastirma yaptim benziyor. hatta benimkinde belirgin cizgiler var dikey sekilde. Bu birkac gunde oldu. Baslangicmis sanirim daha o yuzden kolayca kurtulabiliriz dendi. Firca kullanamiyoruz o yuzden mecbur elimle fircalama hareketi yapiyorum. Sarilik gitmiyor ama bunu yapsam da. Arka dislerine de ulasamiyorum zaten sadece ön dislerine dokunabiliyorum o da zar zor. Baska alternatif var mi bilmiyorum. Solusyon, sprey vs. Cigneme cubugu gibi bir sey alayim o zaman onun yerine. Sagolun