Kedim Kaybolduğunda İshaldi 3 Gün Oldu Hala Gelmedi Uzuntuden Napacağimi Şaşırdım Artik

Rkiye

Arkadaşlar lütfen yardımcı olun 3 gundur kedim ortalıkta yok kedimi sahipleneli daha iki hafta oldu şu an 2 aylik bahçede ona çok güzel bi yuva yapmıştım orda yaşiyodu akşamları sürekli sıcak su koyardim yanina ben kursa giderken arkamdan bakar dışarı hiç çıkmazdı ama üç gün önce geldiğimde bulamadım her yere baktım ama yok ☹️ kaç gundur ağlamaktan hal kalmadı işin kötü yanı hastaydı da sanırım kaybolmadan bi gün önce kedi seslerine çıktım dışarı başka buyuk bi kedi gelmiş ben çıkınca kaçtı bizimki de hemen yanıma geldi ama acayip korkmuş tüyleri ürpermis resmen bi de ustunu pisletmiş (isal) yuvasına baktım orası da pisti duvara falan sıçramış Allah korusun bi yerde ölüp kaldığı geliyor aklıma deliriyorum hem bu havada dışarda napar ne yer ne içer daha cok küçük

34 CEVAP

Rkiye

Güvenli olmadığını fark etmiş oldum bu olayla dusunemedim başka bi kedinin gelip saldıracağını köpek giremez kapalı bahçeye dedim ama bi kediden zarar geleceğini dusunmedim bulursam eve alicam zaten amacım eve hapsetmemekti karınları agridiginda ot falan yerlermiş ya hani..

Badems

Tek mesele ot yemesi miydi? Midelerini rahatlatmak için yerler ve kusarlar. Alternatifleri de var. Malt ve kedi çimi. Keşke araştırsaydınız ya da burada sorsaydınız da eve alsaydınız. Umarım bulabilirsiniz. Eve hapsetmek diye düşünmeyin bunu. Yüzyıllar öncesine gidip temelini anlatırdım ama çok bilmişlik taslamak istemem. Sıcacık bir ev, ilgi, kaliteli mamalar, sağlığı için yaptırılan aşılar eve hapsetmek değil kucak açmaktır. Dediğim gibi yakın çevreye bakın çok uzağa gitmez.

Rkiye

Teşekkur ederim sağolun herşey için çok geç artık bulursam uyucam tavsiyelerinize

Badems

Öyle düşünmeyin oralardadır. Bir de civardaki çocuklara sorun. Ailelerinden hayvan sevgisi eğitimi almadıkları için oyuncak zannedip mıncırıp mıncırıp bir yerlerde bırakıyorlar. Görüp oynamak için alıp bir yerde bırakmış olabilirler.

Rkiye

Çok sağolun gerçekten inşallah dediginiz gibi olur bugün vete gittim o da isalse çok uzun soluklu beklemeyin dedi iyice için daraldı

dollfacepersian

Kesinlikle hatta sokakta sağır halde yaşamış,sonra biri tarafından bulunup sahiplendirme ilanı açılmış kediler görmüştüm. Hiç umudunuzu kaybetmeyin,aramaya devam edin. Etrafta yaşayan insanlara sorsanız çok iyi olur aslında. Çünkü diğer yazımda dediğim gibi insanlara alışık olduğu için insanların yanına gitmesi ihtimal dahilinde. Çoğu kişi bende dahil ,sokakta kendini sevdiren,evcil bir kedi gördüğümüzde evden kaçtığını veya atıldığını düşünüyoruz ve evimize alıyoruz. Biraz kaçırma gibi oluyor ama ben şahsen dayanamıyorum:)

dollfacepersian

Çok iyi yapmışsınız. Umarım hemen bulunur:)

nildogcat

Bende Bursa'da yaşıyorum.Kediniz hangi civarlarda kayboldu?

dollfacepersian

Kedinizden haber var mı acaba?

Rkiye

İşte bu üç gündür aldığım en güzel haber :) döner diye umut ediyorum o zaman hem Allah tan ümit kesilmez de mi

Rkiye

Çok iyi anladım ben okulda öğretmenlik yapıyorum öğrencilerden çevresi geniş olan birine paylaşım yaptırdım bulana 20gofret

Rkiye

İlan bastırmayı da düşünüyorum sokak çocuklarının falan ellerine veririm:)

Rkiye

Mustafakemalpaşa ilçesinde

nildogcat

Benim orada oturan bir yakınım var ben ona söyleyim eğer görürse size haber veririm

nildogcat

Herhangi bir tasma vb birşey varmıydı üstünde?