Kedinize Mama Dışında Ne Yediriyorsunuz?

harikayanadur

kedinize mama dışında farklı neler yediriyorsunuz ve önerebileceğiniz besinler var mı?

39 CEVAP

harikayanadur

kuru kaysı bilmiyorum ama o sitede ki listede kaysıda vardı sanki bilen biri keşke yazsa da öğrensek :)

dollfacepersian

Badems evet söylediğiniz şeylerin zararlı olduğunu biliyorum. Özellikle de üzüm konusunda çok dikkatli oluyorum. Kayısı ve kavun konusunda tırnak ucuyla uzun zaman aralıkları ile versem sorun olur mu? Yani çok seviyor ve bizi yerken görünce hep istiyorda. Tabi zararı olursa dediğim şekilde vermenin vermem

Seda19

Her sabah haşlanmış yumurta veriyorum kedime tüyleri hiç dökülmüyor yumurta vermeni ve yoğur yedirmeni tavsiye ederim

dollfacepersian

Arkadaşlar buradaki üye olan veterinere sordum kuru kayısı ve kavunu. Az miktarda verebileceğimi söyledi. Bir zararı olmamasına sevindim. Bu arada kedisi benim ki gibi meyve seven var mı? Yoksa benimkinin mı damak zevki tuhaf?

fatmatina

Ben kedimde meyve deneyimini henüz yaşamadım ama zararı olmayan meyveleri vermek isterim sonuçta doğal besinler,araştırma yaptıktan sonra meyve verebilirim buradakiler ön bilgi oldu benim için.Arkadaşın sorusuna gelecek olursak ben yiyebileceği her şeyi tatmasından yanayım:)Yaş mama,yoğurt,haşlanmış yumurtanın sarısı,beyaz peynir ve vitaminleri (Multi-vitamin,prebiyotik macun,malt macunu) bunları veriyorum çok çok nadir bir şekilde ödül çubuklarını küçük parçalara ayırıyorum veriyorum.Onun dışında ton balığı verdim bir süre ama artık vermiyorum yaş mamaları ton balıklı zaten ve bünyesine uygun içerikler o yüzden normal ton balığından vazgeçtim.Bunların yanı sıra evde onun yiyebileceği bir şey pişiyorsa veriyorum az da olsa vitaminini alması bakımından örneğin balık pişiyorsa kılçıklarını güzelce ayırıp koyuyorum tabağına veya mangal eti ve baharatsız tavuk haşlandıysa yine aynı şekilde ufalayıp veriyorum çokta severek yiyor ve çok şükür çok sağlıklı.Biraz fazla yediriyorum galiba ama kıyamıyorum tabii bunları her hafta vermiyorum ara ara verdiğim besinler bunlar.kilo almaması için de dikkat etmek gerekiyor çünkü:)

harikayanadur

fatma tina dediklerinizi tek tek not aldım değerli yorumunuz için teşekkür ederim. her gün yumurta vermeyi de araştıracağım vermiş olduğunuz bilgiler için hepinize çok teşekkür ederim :)

kittenchicken

fırın torbasiyla firinda tavuk pisirip tiftik tiftik yapip icine de biraz kuru mama karistirip veriyorum bayilarak yiyor

harikayanadur

kittenchicken dediğiniz tarif çok farklı mamayla yemek yapmak gibi araştırıp denicem teşekkür ederim :)

seraperpek

Kavun asla ama asla.. toparlanamayacak bir ishale sebep olabilir..