Ekonomik Yavru Kedi Maması Önerisi?

FerdaNur

Anket

goody
(1 oy)
whiskas
(0 oy)
matisse kitten
(11 oy)
Toplam (12 oy)

sizce hangi mamayı seçmeliyim? matisse kitten kullanıyorum ama değişiklik olsun diye değiştirmek istiyorum şimdiden teşekkürler...(kedi için)

18 CEVAP

Gofretsla

kısacası şu markalar güzeldir bunları kullanabilirsin(orıjen acana ,hills,royal canın ,proplan) bi tık altından bahsedersek (bosch,profıne,bonacıbo...... vs) bunlardan orta ekonomik mama gurubuna alırsak sadece bonacıbo fakat için rahat değilse profesyonel mamaların 400+400 kampanyaları var proplan ve hılls ıdeal balance 22_23 tl halbuki hilklsin 2 kilosu100 küsürken 800grlık paketlerden 6 tane alırım 2.5 kiloya 60 tl veririm benden bu kadar KARARI SİZE BIRAKIYORUM İYİ PATİLER......(hilklsin değil hills ideal balancenin olacaktı):)

dollfacepersian

Gofretsla
Goody ve Whiskas kesinlikle çok zararlı mamalar. 5 yıldır sorun çıkmaması ileride çıkmayacağı anlamına gelmez. Zaten zararlı mamanın etkileri ileriye yöneliktir çoğunlukla. Özellikle yaşlılık döneminde ortaya çıkabilecek hastalıkların altında bu tip mamalarla beslenme yatar. Goody hakkında görsellerle belgenmiş okuduğum bir olayı anlatmak istiyorum. Facebook tan üye olduğum bir grupta bir kişi sokak kedileri için Goody mama alıyor. Kediler alışık olmadığı için yemiyorlar. Sonra birkaç hafta sonra Goody mama döktüğü yerde mamanın üstünde kılların büyüdüğünü görüyor. Veterinerine sorduğunda veteriner Goody nin içinde ölü hayvan derilerinin olduğunu ve bir şekilde etkilenerek içindeki ölü deriden kılların uzadığını söylüyor. Bizzat kendim resmini gördüm ve gerçekten iğrenç bir tabloydu. Bulabilirsem buraya da koyacağım.
Forum Sahibi
Mattise Kitten bence. Hakkında Kedili Bir Hayat bloğunda güzel şeyler okumuştum.

patkam

bunların arasından bonacibo öneririm