Kedim Çok Yemek Yiyor.

Goupe

Arkadaşlar kedim haftada 1 kg veya daha fazla mama yiyor. Mamanın yanında yumurta sarısı yoğurt , baharatsız et falanda veriyorum. Ne verirsem vereyim doymuyor. Bir keresinde 3 günde 1 kg falan yemişti. Kabına koyuyorum eve geldiğimde mama bitmiş oluyor. Hiç oyunda oynamıyor. Enerjisini atmıyor. Nereye gidiyor anlamıyorum. Çok fazla kaka yapıyor.Neyi var anlamıyorum benden fazla yiyor. Nasıl çözeceğim bu konuyu?

23 CEVAP

Goupe

et ve yaş mama veriyorum ama yaş mamayı haftada 1-2 kez yiyor et evde hergün piştiği için birazcık veriyorum. birde kediye soğan versem birşey olurmu kıyma ama soğan parçacıkları var içinde. bu arada bonaciboyu öneriyorsanız çok rahat bir şekilde alabiliriz bonaciboyu ama acana falan biraz pahalı geldi

dollfacepersian

Bonacibo aslında çok tavsiye ettiğim bir mama değil. Sadece maddi durumu olmayan kedi sahipleri için whiskas gibi market markalarından daha iyi bir seçenek. Acana pahalı gelebilir fakat daha farklı alternatifler de var. N&D ve Brit Care e baktınız mi? Birde Profine da kullandım. Fena bir mama değil tahıllı olarak

kedilikizzz

Soğan kedilere en zararlı olan yiyeceklerdendir. Ayıklayın soğanları lütfen kötü sonuçlar doğurabilir.

dollfacepersian

Kediye sizin için pişirilmiş yemekleri vermenizi önermiyorum. Ona özel hiç yağ ve tuz koymadan pişirmeniz daha sağlıklı olacaktır

Goupe

dollfacepersian kedi için babam tuzsuz sade baharatsız et yapıyor zaten ayrı bir küçük tavada.

dollfacepersian

Ben içinde soğan ve kıyma var dediğiniz için kendi yediklerinizden veriyorsunuz diye düşündüm bir an. O zaman gayet iyi

Duman_1

ARKADASLAR KONU NASIL ACILIYOR BI TURLU YAPAMADIM YARDIM EDIIIIN

Tikih

biliyorsunuz hayvanlarda sınır yoktur ( yani verdikçe yerler ) onlarda doydum artık kalkayım gibi bir mantık yoktur . öncelikle benim kedim 5 aylık ve günde 40 gram yiyor . 2 öğün olmak üzere .