Erkek Ve Dişi Kedi Çiftleşmesi

Merhabalar evde 2 haziran 2019 doğumlu dişi british shorthair kedim var. 2 kere kızana girdi. Bir arkadaşımın scottish fold kedisi yavruladı bende 1 adet sahiplenmek istiyorum. Erkek yavru alıp sonrasında çiftleştirmek istiyorum. Erkekle aynı evde yaşamaları iyi bir karar mı? Dişi 2 yaşındayken erkek 1 yaşında çiftleşirse sorun olur mu? Ve son olarak erkek kediler en erken ne zaman çiftleşebilirler

24 CEVAP

Zeynepulku

Erkek kedi büyüyup çiftleşme vakti gelene kadar dişi kedi kaç kere kizana girecek? Kaç kere stres dolu günler geçirecek yılda en az 2 kere gecirse en az 7 gün sürse. En az 14 gün yemeden içmeden kesilecek geceleri uyumayacak. Sizce değer mi? Zaten iki sene beklemiş bu durumları yaşamış. Bari hic bekletmeden hemen ciftlestirin daha fazla strese girmesin hayvan. Kesinlikle çiftleşme taraftarı değilim onun sağlığı için en iyisi kısırlaştırmak

Zeke

Aklını fikrini yormuyosun bacım elini yorsan ne olur yormasan ne olur.

sforselin

Cins kedi "üretme" fikrine saygı duymadım, duymuyorum, duymayacağım. Kedinizin de annelik duygusunun olduğunu varsaymanız da komik.

Ysmnn

Scottish fold ve british shorthair çifleştiğinde kırık kulaklı doğan yavrular scottish ama dik kuşaklı doğan yavrular british değildir . Dik kulaklı doğan yavruların cinsi scottish straight dir . Scottish straight cinsi kediyi british sanıp scottish fold ile çiftleştirmeyin . Sağlıksız eklem rahatsızlıkları olan yavrular doğar. Gerçek britishler dik kulaklı, bacakları kısa, geniş yapılı, kafası büyük, gözlerinden kulaklarına çizgi var gibi görünen kedilerdir ve artık bulmak zorlaşıyor. Sizde eğer british kedinizi çiftleştirmek istiyorsanız gerçek british olduğundan emin olun. Ve kedi alırken cinsine değil , kedinin önce anne ve babasını iyi öğrenmek gerekir

Kedileri satmak gibi bir niyetim yok şuan evimde olan kedi çok yakın bir arkadaşımın saf kan british yavrusuydu veterinerin en az 1 kere çiftleştirip kısırlaştırma tavsiye etti bende onu dinledim bu scottish yavru da benim yine yakın arkadaşlarımdan biri onunda satmak gibi bir niyeti yok ben 1 kere kendimden yavru almak istiyorum zaten yavrular 8 tane de olsa benimle kalıcaklar sahiplendirmek dahi yapmıyacağım ayrıca şu ana kadar 8 kedi besledim 1 i dışında hepsi sokak kedisi kedilerim fib gençlik hastalığı gibi nedenlerden e fat ettiler sokak kedisi olduğu için virüs kapmışlardı neyse bende en son bir daha kedi almamaya karar vermiştim ama şuan ki kedim arkadaşın yuva bulamadığı için bende satın almak gibi bir şey asla yapmadım karşıyımda şansla gerçekleşti her şey arkadaşımın evindeki diğer kedi benim kedime 2 ay boyunca sürekli saldırmıştı ve bu yüzden yuva arıyorlardı kedi yıpranmıştı bende kıyamadım aldım cins kedi merakım yok umarım anlamışsınızdır zaten sonrasında da kısırlaştırma düşünüyorum sevgiler

Zorla anlamıyorsunuz masrafları zaten çoktan göze aldım durumum yetiyor merak etmeyin bu bir ikincisi yavruları veterinere vermicem hepsi bende kalıcak kedileri in ikisde Allaha şukur sağlıklılar 1 veterinere sormadım zaten bir çok veterinere sordum internetten araştırdım 1 kere çiftleştirin diyor çoğunluk yavrular sağlıksız da olsa 1 ayağı olmasa sağır olsa yine sevicem bir şey değişmicek ayrıca artık anlayın british ler ve scottishlerin hepsi sağlıksız değil arkadaşımın 3 kedisi var 2 british 1 scottish hepsi 7 8 yaşlarında

Zaten veterinerin izde kuzenim para için yapmaz?

Kaç kere anlattım anlamadınız bir daha elimi yormiyacağım sadece șunalrı söyliyeceğim kuzenim benden ücret almiyor ayrıca kedileri vermiyecegim kedim gayet sağlikli çok şukur benim sorum ise kediyi çiftleștirebilir miyim değil kediyi ne zaman çiftleștirmeliyim di yani baștan beri çiftleștirmek tek kararımdı bu benim kararım ve saygı duymanızı beklerim dediğimiz ölüm riski 10 da 1 ihtimal yani ihtimal zaten çok düșük ve ben kedimin anne olmasını istiyorum saygılar