Kedilerde Tüy Dökmelerini Azaltmak İçin Vitamin

Irms

Tüy dökümü için vitamin kullanan var mı arkadaşlar, tarıyorum her gün mama olarak da pro plan kullanıyorum yeni kısırlaştı kedim belki ondandır ama çoğaldı bu aralar tüy dökmesi. 7 aylık oğluşum

20 CEVAP

Themis_hy

Balıklı mamalardan sadece bravery somonluyu yedi benimki. Ağır balık kokusu yok sanırım ondan sevdi. Balıklı yaş mamaları yiyor, ama mutamin balık yağını balıklı yaş mamaya katınca yemiyor:)) aşırı seçici bir kedi:(( zaten çok fazla yaş mama vermek de istemiyorum. Bravery somonlu tüy dökülmesini azalttı baya ama tamamen bitmedi. 3 hafta oldu başlayalı gerçi.

Irms

Benim guzumun da tüyleri pelus gibi ama çok dökülmeye başladı paranoya oldum acaba furminator daha da mı döküyo :S @seliinkececi

Bcanaydn

Kesin çözüm vetoskin tavsiye ederim

tüm mamaların içinde yeterli miktarda vit min içermektedir. tüy dökülmesinin altta yatan sebebi bulmak gerekiyor.Sorun bulunmayacağı sürece kısa dönem durup tekrardan başlayacaktır ya da tüy dökümü yaptığınız takviyeler doğrultusunda bile hala dökülmeye devam edecektir. tüy dökümü sadece bir gösterge bir hastalık değildir.

kbrdgnnn

Vmp kullanıyoruz biz tüylerine etkisi olduğunu düşünüyoruz. Eskiden gimcat kullanıyorduk veterinerimiz vmp önerdi.