İkinci Kedi Hakkında Yardım?

nunnajiina

Merhaba, 9,5 aylık erkek bir kedim var. Bir süredir kızgınlık döneminde ve hiç geçmiyor. Kısırlaştırmayı şu an için düşünmüyorum 1 yaşını geçmesini istiyorum en azından. Şimdi karşıma 1 aylık bir yavru kedi çıktı. Onu da sahiplenmek istiyorum, şu an geçici yuvasında. Ancak bu kedi dişi. Erkek kedimi bu dişi kedi büyüyene kadar sakin tutmak mümkün mü? Ya da bu kombinasyon iki kediye de zararlı mı olur? Daha önce deneyimleyen varsa paylaşırsa çok sevinirim.

Teşekkürler

20 CEVAP

Duman14

Benim bir ara 2 erkek kedim vardı güzel anlaşıyorlardı sorun yoktu ama dişiyse bilemem

dollfacepersian

Çok sevindim kısırlaştırmanıza ve şuan iyi olmasına. Bence sorun etmeyecektir, kademeli alıştırma süreci yapmanız önemli sadece. Buraya gelişmeleri yazarsanız sevinirim. Benimde bir oğlum var ve bende yanına arkadaş sahiplenmek istiyorum da

Duman14

Benim kedimin kardeşi arada misafirliğe geliyor eskiden beraber yaşıyorlardı aynı anda geldiler ve beraber yaşadılar sorunumuz yoktu ama ayrıldılar sonra şimdi ziyarete geldi savaşıyorlar sonradan gelmesi sıkıntı olabiliyor alıştırmak hem sizin hem kediler için zor olur bir de biri büyük biri küçük kıskanma durumları ağır olur zor bir süreç ama imkansız değil

nunnajiina

Gelişmeleri bildireyim; malesef denememiz hüsranla bitti. İkinci kediyi de aldık eve getirdik, o da erkekmiş meğer. Başlarda ilgisini çekti bi yokladı, kontrollü karşılaştırdık. Gece ufaklığı banyoda uyutmak zorunda kaldık (büyük kedimizin kapısını açamadığı tek yer olduğu için)Haftasonu boyunca evdeydik kontrollü karşılaştırdık. Oyun da oynadılar gibi ama büyük kedimizin tavrı çok değişti. Hiç tıslamayan kedi bize saldırdı, acayip kıskandı. Aslında bir kaç haftaya alışabilirdi belki ama yavruyla evde tek başlarına bıramazdım işe giderken çünkü bir kaç kez yavruyu ağzından aldım. Oyunun sınırını biraz aştı bizim oğlan. Geceleri banyoya koyduğumuzda bile çok ağlayan yavruyu tüm gün boyunca da banyoda tutmam uygun gelmedi, ona da kıyamadım. Şimdi ona yeni yuva arıyorum en azından tek kedi olup huzurlu bir yuvası olsun onun da. Malesef durum bu.

dollfacepersian

İlk günden yüz yüze mi karşılaştırdınız?
Öyleyse en az 1 hafta sadece kokularına alışmaları gerekiyordu.
Kediniz doğal bir şekilde bölgesini sahiplenmiş. Uysal karakteri olan kediler de konu bölge olunca sinirlenebiliyorlar anlaşılan. Daha çok deneyin diyeceğim ama dediğiniz gibi banyoda kalması üzücü bir durum onun için. Sahiplendirme konusunda size hak veriyorum. İsterseniz buraya ve diğer sahiplendirme sitelerine ilan açın,daha çok kişi görebilir.
Bu arada bir şey sormak istiyorum. Daha önce sizin evinizde başka bir kediyle bir araya gelmiş miydi?