Kedim Kilo Alıyor

oezdemirseda

Merhaba arkadaşlar, benim sorunum kedimin şişkolaşması. 2 yaşına yaklaştı, kısır ve dişi.
Evlendiğim ve eşyalara masraf yaprığımız için 2 ay kadar düzenliği yediği mamaasını değiştirmek zorunda kaldım ve o sürede şişti resmen kediciğim. Daha önce 4,5 kilo en fazla kilosuydu, şimdi 5,5 oldu. Eski mamasına yani Royal canin kısır kedi mamasına geri döndüm. Kilo alışı kesinlikle durdu ama veremedi de. Bu yüzden ben de mamasını kısıtladım. Artık günde 30gr sabah, 30gr akşam veriyorum ama gün içinde resmen ağlıyor. Nasıl kilo verdirmeliyim. Sadece kuru mama da vermek istemiyorum ama haşlanmış tavuk falan yemiyor ancak baharatlı, domatesli, biberli sote olsa deliriyor. Ne yapacağım ben bu şişkocukla? Önerileriniz bekliyorum.

16 CEVAP

oezdemirseda

Çok teşekkür ederim umarım bebeğim de vicdanlı, hayvanları seven, mutlu bir insan olur. Hayvanlarını bahanelerle evden uzaklaştıran insanları anlayamıyorum. Kedim benim için değerli. Doğuma ve bebeğim 1 yaşına gelene kadar daha dikkatli olacağız sadece ve sonrasında beraber oyunlar oynayacaklar :)