Bekçi Köpeği Tavsiyesi Verir Misiniz?

ardatas44

Merhabalar,benim bahçeli bir evim var ve bekçi olacak bir köpeğe ihtiyacım var.Malatyada yaşıyorum ve burası kışları soğuk yazın sıcak oluyor.Ama yalıtımlı ve ısıtıcılı kulübem var.Evde yaşlı biri var.Mümkünse ona zarar vermesin.Irk önerirseniz sevinirim.

28 CEVAP

Mehmetkr

Yok kardeşim sen bu arkadaşı dinle git 2000 TL ver bir rottweiler al sonra 600 TL aşı masrafı çıksın sana bir de hasta olsa 400 TL büyük ihtimalle düzgün egitemezsin dominantlik sorunları başlar. Zaten 3 aylık alsan ilk 6 ay bekçilik de yapamaz. 3000 TL ödemiş olursun ayrıca ilk 6 ay bekçilik de yapamaz gerekli zamanı ayırıp bu konuları arastirmazsan yaşlıya da tehdit oluşturur.

Mehmetkr

Ulan "mastiffleri demiyorum barinaktakileri diyorum" diyorsun sanki barınakta hiç mastiff yok. Gördüğün büyük ırk köpeklerin (golden ve labradorlari saymazsak) yarısından çoğu mastiff ırkından neyden bahsediyorsun belli değil

emre1334334

aynen sen beni dinle aşı zaten her köpeğe yaptırman gerek onu masraftan sayma illa hasta olacak diye bir şey yok düzgün bakarsan. eğitim konusunda iyi bir araştırma yapıp hazırlıklı olursan yine bir sıkıntı çıkmaz ilk 6 ay bekçilik yapamayacağını doğru yazmış şükür.

emre1334334

la sen mal mısın hangi barınakta mastif gördün keriz . o mastif dediklerin bin kere başka köpekle çiftleşip ortaya çıkan canlılar.

Mehmetkr

Barınaktan aldığın bir yaşından büyük bir köpeğin aşı masrafı 400 TL yi geçmez. Bahçede bakılan yavru bir köpeğin hasta olmama ihtimali çok çok az en iyi ihtimalle üşütür.

emre1334334

tamam barınaktan alsın sen nasıl istersen daha tartışmayacam senle zaman kaybısın.

Mehmetkr

Ne boş insanlar var yazık

Pati_28

Alman çoban köpeği
Rottweiler
Doberman
Akita
Boxer

Pati_28

Mastif

Pati_28

Benim söylediklerim en sadık en güçlü iyi bir bekçi çok cesur ve bi o kadarda koruyucu ve güçlü köpeklerdir

Mehmetkr

Doberman ve rottweilera baskınlık kurmakta çok zorlanırsınız. Diğerlerine katılıyorum

Mehmetkr

Ben de aynı şeyi diyorum nereden aldığınız önemli değil. Irkı önemli ama en önemli şey kesinlikle eğitim şekliniz tamamen size bağlı korumacılığı barınaktan almayın sokaktan almayın diyenlere takmayın siz

Verdatrtp

Alman çoban köpeği iyi bir bekçi köpeği olabilir