Çok Korkuyorum Kuduz Mu Olucam

feyzanurkrb

Arkadaşlar lütfen bi şey söyleyin ben hastalık hastasıyım aşırı evham yapıyorum belki ama cidden çok endişeleniyorum bi önceki sorumu yeniden soracağım az önce yanlışlıkla kedimin içtiği bardaktan su içtim 1 aydır bizde ama kuduz aşısı karma aşısı falan yok sadece iç-dış parazit aşısı var ve de önceden sokak kedisiydi lütfen cevap verin hastaneye gitmeli miyim

24 CEVAP

Littlecats

Önceden sokak kedisiymiş ne fark eder şimdi ev kedisi olmuş işte

feyzanurkrb

Çok sağolun içime su serptiniz inanın ben de böyle olmak istemezdim ama psikolojik bi şey işte birkaç ay önce yaşadığım travmalar sonucu her hastalıktan korkar oldum yeniden çok sağolun

Zukooo

Korkma korkma bir şey olmaz. Bizim bebişle ayrı içtiğimiz bardak yok. Kendisi her şeyime ortak ne yazık ki lxöslsöslz hiçbir şey olmaz dışarı çıkmıyorsa kuduz olması çok zor zaten ama yine de zorunlu bir aşı yaptırın imkan bulunca

Zeynepulku

Kuduz olsam ben olurdum sanırım ckslvjskf

FeyzaZeynep

Kediniz kuduz olsa şu ana kadar anlardınız .Zaten 1 aydır sizdeymiş yanı kuduz olma ihtimali dışarıda gezmiyorsa yok korkmayın bende çok evhamliyimdir ama iç dış parazitini yaptirdiysaniz birşey olmaz. Diğer sorunuza da yazmıştım benim yüzüme bile hapşırdı sadece iç dış paraziti varken :)

Merzela

Anksiyete var sanırım dönemimizin hastalığı malesef. Kuduz türkiyede yok bile rahat olun. Sadece tedbir için vurulan bir aşı. Kuduz olan hayvanları internetten araştırın. Kendinizle alakası olmadığını anlayacaksınız.

Verdatrtp

Bir şey olmaz çok abartmışsınız bence, beni 1 yıl kadar önce yetişkin bir sokak kedisi ısırmıştı ve elimi delmişti o zaman kediden kuduz geçtiğini falan bilmiyordum kedi sahibi de değildim. Bilsem tabi ne olur ne olmaz giderdim doktora. O zaman bile böyle panik yapmamıştım ya snjejdıxms

pathossmom

kedi kuduz olsaydı şu anda ölmüştü gereksiz evham yapmayınnn hiçbişey olmaz

ferhat05

O kuduz olsa çok belli olur. Siz yaptırmaya çalışın bütün aşılarını yine de. Ama kuduz kapma olasılığı çok düşük. Evdeyse hiç olmaz öyle bir şey. Ancak evden kaçar eve dönünce bi ısırık izi görürsünüz kedinizin üstünde o zaman kuduz olabilir.