Kedimin Sırtında Ki Şişlik!!

tulaycan

kedimin sırtını bugün okşarken elime nohut tanesinin yarısı kadar bir şişlik geldi çok korktum. hemen tüylerini ayıklayıp baktım morluk felan yoktu sanki kemik gibiydi. iştahı yerinde uyku düzeni normal dışkıda farklılık yok aşıları tam daha 4,5 aylık 25 inde aşıya gideceğiz ve 24 üne kadar veterinerimiz şehir dışında. sizce ne olabilir. N&D tahılsız kitten kullanıyoruz.

20 CEVAP

Dolfacepersian'in dedigi gibi asi kaynakli veya antibiyotik kaynakli olabilir.veya yag bezesi olabilir veterinere goturun bir muayene yapsin iciniz rahat eder.

asarm19

bişey olmaz benim köpeğim de büyühü çıktı 1 hafta içinde indi

kedilikizzz

Bir hafta boyunca o kitlenin büyüp büyümediğini kontrol edin. Her gün kitleyi ovalayın ki dağılsın. Eğer 1 hafta içinde küçülmeye başlarsa hiçbir sorun yok demektir. Aşının dağılmaması sebebiyle oluyor ama küçülmüyorsa veterinere gitmeyi ihmal etmeyin.

KNA

Merhaba.Şişliğin sebebini öğrenebildiniz mi? Benim kedimde de sırtının sol yanında öyle bir şişlik başladı da bir hafta önce kuduz aşısı olmuştu ama şişen yet aşı yerine uzak.Veterinere gideceğiz ama içim rahat etmedi sormak istedim size de 😞

Venusselin

acil veteriner hekim götürün. aşı tümörü. benim kedim 8 yaşındayken yakalandı, ameliyat oldu. sonra tekrar çıktı ameliyat oldu yine yaşı olduğu için çok yanaşmadılar ama çok çabaladık. kemoterapi ilacı aldı ve yaşı yüzünden 9 yaşında ciğerleri su toplamış nefes alamazken klinikte vefat etti. kesinlikle kötü amaçla, üzmek için söylemiyorum. ama erken müdahele hayat kurtarı. hekime danıştıktan sonra o bölgeye bol masaj yapın. inşallah ilerlemeden kurtulur, bizim canımız yandı sizin yanmasın aksatmayın. geçmiş olsun çocuğa.