Arkadaşlar Acil Yardım Bir Can Söz Konusu !!

Merhaba arkadaşlar yaşadığım şehirde pet shop bulamayinca araştırmalar sonucunda ankaradan bir pet shop ile telefonla görüştük. Elindeki kedileri bize gönderdi ben de benim yavrum Mia ya aşık oldum ve onu yollamalarini istedim. Kedimiz mia geldi. Otobus yolculuğu ile gelmiş. Sabah 9da geleceği söylendi 8.45de ordaydik ama erken geldiğinden 45 dk buz gibi havada bekletmisler. Ankaranin soğuğu da malum. Yolda da epey hırpalanmış garibim. Eve geldi. Ilk gün ishal oldu. Yavru ve 2 aya yeni girmiş bir kedi. Chincila. Mamasini yiyor ve oynuyordu eve alıştı teyzemle ayni binada oturuyoruz onun kedisi tarçınla da tanıştılar ve kaynastilar. Bu arada ishali tam sıvı değildi sadece tam kivamli değildi. Daha sonra kedim 3 gece önce yemek yedi. Her sey normaldi. Ona tavuk hasladim. Afiyetle yedi. Kuru mamasi da yavru Royal canin di. Sabah uyandım yemek yemeyi reddeti. Su içiyordu ve ishali iyice sivilasti. O gün iştahı yok diye düşündüm gece oldu korktum. Sonra da arastirmalara başladım. Bir sonraki gün az yemek yedi basini cevirdi ama su icti. 2 gun yemedi. Sonraki gün ben korkudan zorla yedirmeye çalıştım. 3.gün ise veteriner hekimimize gittik. Teyzemden dolayı guvenim vardır kendisine. Kedisi tarçın pencereden düşünce ona emeği cok geçti ve hemen düzeldi. Neyse götürdüm ve 3 ilaç yazildi. Ilk 3 gün için diafuryl ve kontil. Sonra ki gunlerde 1 haftaya kadar nidazol le birlikte diafuryl verecem. Ishalinde geçme olmadi. Veterinerimiz iğne asi bişey yapmadı. Bugün aradim kendisini. Getirme bekle dedi. Ama ben korkuyorum. Kizim daha cok küçük. Önceki kedimi de kaybettim. Sokakta bulmuştum hastaydi iyi edemedim. Kızımı kurtarmak istiyorum ne olur tecrübeli aileler bana yardim ederse sevinirim. Cok küçük diye ishali çok korku verici. Ağlıyorum oturup başında. Allah kimseyi sinamasin böyle

21 CEVAP

benim kuzenimin kedisi de ishal oldu . avcılar veterinerlik tıp merkezine götürdüler . ( benım de kuşumun bacağı kırıldıgında oraya götürmüştük iyi ilgilendiler ) ama orası istanbulda :(
ve çooooooook geçmiş olsun . İnşallah iyileşir ve uzun yıllar yaşar

Puppy730

Bakın ne olursa olsun ben sizin hayvan hastanesine gitmenizin taraftarıyım. Belki sorun çok basit bir şeydir. Ama ya kötü ise? Belki kötü bir hastalığın erken teşhisi konulur. Çünkü akıntı gelmesi normal gelmedi. Tabii her şey sizde bitiyor. En büyük pişmanlıklar "iyileşir bir şeyciği yok." cümlesinden sonra geliyor. Allah korusun bizi, bizimle beraber miniklerimizi.

Puppy730

Yememesi de normal değil. Yaptığınız şeyin doğru olup olmadığını bilemiyorum. Yanlış bilgilendirmeyeyim.

Shewky

Öncelikle geçmiş olsun.

Hayvan hastanesine gitmeniz isabetli bir karar olacaktır, lakin pratisyen/stajer hekimler ve son sınıf öğrenciler yerine öğretim kadrosundan bir hekime gösterin mutlaka. Bunu da kayıttaki yetkili memura rica ederek yapacaksınız büyük ihtimalle :)

Özel muaynehane sahibi veteriner hekimlerin hayvan hastaneleri kadar gelişmiş teşhis teçhizatları ve labaratuvar olanakları yok maalesef, en azından basit bir şey olmuş bil olsa içiniz rahat eder.

Arkadaşlar kizim dün gece son kez uyudu. Gerçekten şaka gibi.. 4 günlük hastalığın 3 günü ilacli ve veteriner kontrolünde geçti. Yine de ne yaptıysam onu hayata donduremedim. Erkenden davrandım, ama yapamadım. Çok üzgünüm

batuhantopcu

çok geçmiş olsun. konu yeni dikkatimi çekti ve okudukça moralim yerine geliyorken son yazdığınız çok üzdü beni. çok geçmiş olsun tekrardan.