Amerikan Cocker

hayvankurtarma

merhaba bu benim ikinci sorum türkiye de pet shoplara Amerikan cocker sorduğumuzda bize İngiliz cocker yada cocker spaniel veriyorlar önceki sorumda önceki sorumda terk edilmiş akbaş cinsi olan köpeğe bakamam demiştim zamanım yok köpeğe bakmam için dedim bunun sebebi ise bu ırkların boyutu çok büyük ve 3 4 saat gezdirmek gerekiyor ben ise onu sadece 1 buçuk 2 saat gezdirebilirim ben Amerikan cocker almak istiyorum benim için boyu ideal aileme uygun ve ona bütçem yeterli bahçem var ona zamanımı yeterince ayırabilirim çünkü cockerların boyutundaki köpekler bana daha uygun alıcam derken sahiplenmek istiyorum ama şimdi değil yazın sahiplenicem yani büyük köpekler daha çok ilgi ister ve ben şimdi büyük köpek alırsam ona yeterli alan sağlayamam cockerı yazın bahçede kışın evde bakıcam bu yazın bahçede bakmamın nedeni evde bunalmasın bahçe onun boyutuna göre geniş Antalya da yazın çok sıcak olduğu için evde bunalır bu yüzden bahçede duracak sizce Amerikan cockerlar iyi bir fikirmidir aşılarını yaptırıcam bütçem yetrli cevaplarınızı bekliyorum

36 CEVAP

hayvankurtarma

onu görmüştüm:)

Gofretsla

Ne çıkmıştı?

hayvankurtarma

maltese ve Yorkshire shih tzu brüksel griffonu

Havanese_Siri

ben cocker tavsiye etmiyorum sizin için AŞIRI hareketliler

Havanese_Siri

bence siz tibet teriyeri bakmalısınız

hayvankurtarma

Yorkshire terrier e karar verdik

Havanese_Siri

yorkshire fazla küçük olabilir sizin için bence toy değil de minyatür kaniş sahiplenin

Havanese_Siri

bichon frise/havanese düşündünüz mü

hayvankurtarma

Evet bichon havanese düşündüm

Havanese_Siri

Bence sizin için şunlar uygun:

Minyatür/toy poodle
Westie
Bichon frise/havanese
Tibet teriyeri (belki)
Samoyed (belki)
Pembroke welsh corgi
scottish terrier
papillon
dachshund
cavalier (bahçede olmaz)

hayvankurtarma

Corgiler çok tatlıymış

hayvankurtarma

Şimdi 3 tane belirledim yorkie b. Havanese kaniş

Havanese_Siri

Güzel tercih westieye de bakın ama bence şartlarınıza en uygunu o

hayvankurtarma

Yorkie ile poodle bana daha samimi geliyor yani bana uygun karekter ve enerji düzeyleri var